Pivo může mít na tělo až 6 příznivých účinků. Jen ho správně pít

Uvážlivá a velmi střídmá konzumace piva může být pro zdravého člověka prospěšná. Přečtěte si, jaké zdravotní výhody vám může pivo přinést.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V žádném případě nemůžeme nikomu doporučit nadměrné pití alkoholu, včetně piva. Alkohol ovlivňuje mnoho tělesných procesů a jeho nadužívání může mít i vážné následky, popisuje dietoložka Jillian Kubala, M.S. Pokud ale běžně alkohol nepijete, netrpíte nějakým onemocněním nebo neužíváte léky, občasné a uvážlivé pití piva může údajně přinést i pár výhod. Jednou z hlavních ingrediencí piva je chmel a právě díky němu může mít pivo i několik pozitivních účinků.

Vliv na délku života

Nadužívání alkoholu ovlivňuje délku života pouze negativně. Občasné pití piva může ale díky obsaženým fytochemikáliím přispívat k regeneraci buněk, a tím nepatrně zpomalovat stárnutí a prodlužovat život.

Předcházení rakovině

Zmíněné fytochemikálie jsou biologicky aktivní složky rostlin. Ty mohou pomocí podpory regenerace a ochrany buněk ovlivňovat i vznik mnoha onemocnění. Příznivě působí například v prevenci nádorových onemocnění nebo srdečně-cévních chorob.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prevence ledvinových kamenů

Jednou z příčin ledvinových kamenů jsou krystalky kyseliny močové. Osobám, které trpí na vznik ledvinových kamenů, se doporučuje dietní opatření, které spočívá v omezení potravin, způsobujících okyselení moči. Současně by se měly tyto osoby zaměřit na potraviny a nápoje alkalizující moč. Tyto účinky má i pivo, ovšem někteří odborníci ho v rámci diety nedoporučují a apelují na zaměření se na jiné nápoje, především čistou vodu. Navíc ledvinové kameny vznikají z více příčin, z kyseliny močové jich vzniká jen část.

Předcházení zlomeninám

Pivo má údajně pozitivní vliv na minerální hustotu kostí a díky tomu může působit v prevenci zlomenin u osob k nim náchylným, jako jsou starší lidé nebo ženy po menopauze. Navzdory tomu nadměrná konzumace alkoholu, včetně piva, má negativní důsledky na kosti a je spojena s vyšším rizikem zlomenin.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kvalita spánku

Chmel má pravděpodobně příznivé účinky na navozování spánku. Tento vliv byl zkoumán hlavně u nealkoholického piva, které tak může přispívat ke zlepšení kvality spánku.

Péče o pleť

Slad a chmelové extrakty v pivu mohou mít při lokálním použití na pleť exfoliační a protizánětlivé účinky. Zpomalují stárnutí pleti, hydratují a doplňují některé živiny.

Jak často popíjíte pivo?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články