Sušené meruňky jsou lék, který by měl užívat každý člověk nad 40 let: Léčí střeva, játra i zrak

Pokud je zařadíte do svého jídelníčku, rozhodně nebudete litovat. Sušené meruňky nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sušené meruňky jsou nejen chutnou svačinou, ale také užitečným přírodním léčivem, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Pokud je zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, můžete se těšit například na bohaté množství vitamínů, minerálů a zlepšení celého krevního oběhu. Rovněž jsou dle lékařky Katey Davidson známy pro své antioxidanty, díky kterým si je zamiluje celý váš organismus. 

Sušené meruňky a jejich zdravotní přínosy 

Toto lahodné ovoce obsahuje poměrně velké množství vitamínu C, který posiluje imunitu a příznivě ovlivňuje činnost srdce, a vitamínů skupiny B, jejichž nedostatek je často spojován s depresí, špatným trávením a vředy. Ještě zajímavější je poté obsah antioxidantů v tomto ovoci, které podporují chod celého organismu a čistí ho od nahromaděných nečistot. Nezbytná je pak i obsažená vláknina a kyselina listová, která podporuje zdraví mozku. 

Mezi jejich nejzajímavější přínos patří zejména ochrana před růstem buněk leukémie, které vedou k rozvoji rakoviny a mohou ohrozit vaše zdraví. Rovněž jsou skvělým zdrojem energie, neboť pomáhají obnovovat metabolismus, a navíc dle serveru StylCraze působí antibakteriálně – to především díky obsahu kyseliny salicylové, která dokáže v žaludku a ve střevě zničit chorobné zárodky a také zastavit hnilobné procesy.

iZdroj fotografie: Freepik
Sušené meruňky chrání před tvorbou buněk rakoviny

Velmi dobře podpoří i váš spánek 

Pokud si navíc dáte tři až čtyři sušené meruňky před spaním, pomohou vám zabránit možnému nutkání jít močit během noci a urychlí vaše usínání.

Babiččin pomocník číslo jedna: Když se chtěla zbavit únavy, stresu a nespavosti, okamžitě po něm sáhla

Kromě toho pak mají nízký glykemický index, takže nijak neovlivní vaši hladinu cukru v krvi, a naopak přispějí ke shazování přebytečných kilogramů. Na webu JakZdravě jsme také psali o další užitečné potravině, která vám pomůže zlepšit spánek a odstraní boj s nespavostí

Jak se sušené meruňky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články