Rada lékaře: Kdo bude pít po probuzení toto, zhubne jedna báseň

Stačí zařadit tento nápoj do své ranní rutiny každý den a nahromaděná kila půjdou velmi rychle dolů. Kúra vás přitom nevyjde ani na celou jednu korunu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Konzumace teplé vody na lačný žaludek prospívá zdraví v mnoha směrech. Zaměřit byste se na něj však měli zejména v případě, pokud vás trápí přebytečné kilogramy, neboť velmi dobře pomáhá při hubnutí a zrychlování metabolismu. Jak navíc uvádí lékařka Katherine Marengo, jedná se o skvělý způsob, díky kterému vyčistíte svůj organismus od nahromaděných toxických látek a podpoříte své trávení. Výsledky budou znatelné již během pár dnů. 

Detoxikace organismu

Pokud se ptáte, proč byste měli pít po ránu teplou vodu, důvodů je hned několik. Jednak podle několika výzkumů vyšlo najevo, že pomáhá s trávením, a jednak nijak nezatěžuje žaludek a léčí nepříjemné trávicí problémy, jako je plynatost a nadýmání. Díky tomuto návyku mimo jiné výborně hydratujete své tělo, odstraníte přebytečné toxiny v organismu a obnovíte hladiny elektrolytů, které se během noci ztratily. To přispívá k lepší tvorbě krve a svalů. 

Zrychlení metabolismu

Jak také uvádí server MedicalNewsToday, pití vody na lačno může zrychlit metabolismus minimálně o 24 procent, což je užitečné zejména pro ty, kteří se chtějí zbavit nahromaděných kilogramů.

Žena s nevolností u WC iZdroj fotografie: Depositphotos
Teplá voda na lačný žaludek pomáhá zmírňovat nevolnost

Kromě toho vám tekutina pomůže vyčistit střeva a podpořit funkci trávicího systému – usnadňuje například vstřebávání živin do těla a chrání organismus před ranní nevolností a bolestmi. Výborně vám pak tato metoda pomůže zmírnit intenzivní pálení žáhy. 

5 akupresurních bodů na těle, které vám pomohou zrychlit metabolismus a zbavit se nadváhy

Pomáhá při hubnutí

Teplá voda na lačný žaludek vám pomůže velmi snadno zhubnout. Pokud však budete chtít dosáhnout maximálního účinku, uděláte nejlépe, když do ní přidáte citronovou šťávu. Toto ovoce totiž obsahuje pektiny, které snižují touhu po jídle, a společně s tekutinou poskytuje tělu pocit sytosti a urychluje rozklad potravy. Na webu Jak Zdravě jsme také již dříve psali o tom, proč dávat citrony do rohů místnosti a jaký to má účinek.

Jak se teplá voda na lačný žaludek osvědčila vám? .

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články