Proč dávat citrony do rohů místností: Má to hned 6 nečekaných výhod

Pokud vložíte citrony do rohů místností ve vaší domácnosti, začnou se dít opravdové zázraky. Nejenže se vám bude lépe spát, ale také zaženete všechen hmyz.

citron i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Citrony jsou považovány za jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv, které disponuje vysokým obsahem vitamínů A, B a C, vápníku, hořčíku, mědi, manganu a silných antioxidantů. Právě díky těmto živinám má toto aromatické ovoce řadu zdravotních přínosů, včetně očisty těla od nahromaděných toxinů, podpory zdraví srdce a efektivnějšího hubnutí – účinky citronů však můžete zaznamenat i bez toho, abyste je museli jíst. Podle mnoha odborníků je totiž stačí rozkrojit, položit do rohů místností a začnou se dít skutečné zázraky. 

1) Pročistí vzduch v místnosti

Citrony díky svým živinám skvěle pročistí vzduch v každé místnosti. Stačí je nakrájet a nechat přes noc působit – druhý den ráno se budete cítit svěží a zdravější, neboť silné aroma ovoce převezme kontrolu nad vaší domácností. To vám také pomůže v případě, pokud máte problémy s dýcháním, jako je astma, nachlazení nebo alergie. Mimo jiné se jedná o skvělý způsob, jak zničit všechny choroboplodné zárodky a bakterie ve vzduchu, což vás také ochrání před mnoha nemocemi. 

2) Budete lépe spát

Jakmile rozkrojíte citron a umístíte jej do místnosti, dojde k uvolnění éterických olejů, které obsahuje. Ty se začnou dostávat do vzduchu, a pokud je vdechnete, okamžitě uvolní váš nervový systém – následně budete moci pocítit zmírnění napětí po náročném dni, snížení úzkosti a podporu duševní pohody, což se odrazí také na vašem spánku. 

3) Lepší pozornost a soustředění

Citronová vůně má ještě jednu úžasnou vlastnost – její vdechování může pozitivně ovlivnit kognitivní funkce člověka, a to konkrétně soustředění, paměť a pozornost. Pokud navíc rozkrojíte toto účinné ovoce a položíte si jej na stůl, budete dělat v práci méně chyb a vaše výsledky budou mnohem efektivnější – to mimo jiné prokázaly výsledky někdejšího výzkumu provedeného vědci z dalekého Japonska. 

4) Žádné deprese

Aroma citronu se již dlouho používá jako lék na deprese a pochmurné nálady. Opět platí, že stačí použít obyčejný citron, jednoduše jej rozkrojit a položit do rohu místností ve vaší domácnosti, a to nejlépe v ložnici. Poté stačí vdechovat jeho vůni před spaním a během spánku, což se následně odrazí na vaší celkové náladě po ránu a vaší chuti do nového dne plného příležitostí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Normalizace krevního tlaku

Citrony by měli nechávat rozkrojené ve svých místnostech také lidé, kteří trpí vysokým krevním tlakem. Vůně tohoto účinného ovoce totiž dokáže snížit tento nebezpečný faktor – a čím pravidelněji ji budete vdechovat, tím lepší budou vaše výsledky a také stabilnější krevní tlak. To vám mimo jiné pomůže snížit riziko vzniku nebezpečných onemocnění, jako je například srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. 

6) Komáři a hmyz 

Nakrájený citron v místnostech vám také pomůže ochránit se před nepříjemnými komáry a dalším létajícím hmyzem. Důvodem je především skutečnost, že vetřelci vycítí jeho vůni na dálku, a protože je pro ně příliš silná a pronikavá, raději se místnosti vyhnou. Jedná se o zcela přirozenou a levnou ochranu před otravnými štípanci a neustálým hlukem, který je pro ně typický – navíc se vám bude mnohem lépe dýchat, vyléčíte dýchací potíže a vyspíte se jako nikdy předtím.

Jak se citrony v místnosti osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články