5 akupresurních bodů na těle, které vám pomohou zrychlit metabolismus a zbavit se nadváhy

Masáž správných akupresurních bodů vám pomůže shodit přebytečná kila a celkově přispěje k ochraně vašeho zdraví. Vyzkoušejte starodávnou čínskou léčbu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Masáž akupresurních bodů na těle patří mezi starodávný druh léčby pocházející z tradiční čínské medicíny. Princip tohoto ošetření vychází z toho, že každý orgán a funkce vašeho organismu úzce souvisí s určitými energetickými kanály zvanými meridiány, které mají svá zakončení právě na určitých bodech vašeho těla. Pokud tyto body najdete a pravidelně je budete stimulovat, dokážete podle Debra Rose Wilson mnohem rychleji zhubnout, vyléčit své vnitřní potíže a získat mnohem zdravější tělo.  

1) Akupresurní bod na ušním lalůčku

Masáž akupresurního bodu na ušním lalůčku vám pomůže účinně zrychlit metabolismus, tudíž jde o skvělý způsob, jak se zbavit přebytečného tuku ze všech částí vašeho těla. Pro stimulaci tohoto bodu můžete použít buď prsty nebo například kolík, který na ucho jednoduše přicvaknete. Délka procedury by neměla trvat déle než tři minuty a snažte se na lalůček příliš netlačit – prostě tak, aby vás to příliš nebolelo, ale ani aby to nebylo příliš málo. 

2) Akupresurní bod mezi horním rtem a nosem 

Dalším skvělým bodem, který vám pomůže odbourat přebytečná kila, zabránit nutkání přejídat se, ale také zvládat úzkost, patří akupresurní bod v oblasti mezi horním rtem a nosem. Přiložte na toto místo ukazováček, jemně na něj zatlačte, poté ho stimulujte po dobu 5 minut. Opět se však nesnažte tlačit příliš, ale ani málo – mělo by to být spíše příjemné. 

3) Akupresurní bod pod kolenem 

Tento akupresurní bod patří mezi ty nejoblíbenější, a zároveň nejúčinnější ze všech. Nejenže totiž zlepšuje trávení a napomáhá tělu rychleji hubnout, ale také pomáhá potlačovat veškeré záněty. Najdete jej přesně uprostřed holeně, 5 centimetrů pod čéškou, a abyste získali co nejlepší efekt, masírujte jej silnými krouživými pohyby po dobu 2 minut, a to každý den. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Akupresurní bod nad loktem

Akupresurní bod nad loktem je klíčový bod na těle, kterým prochází všechny vnitřní energetické meridiány. Jeho stimulací velmi snadno zbavíte tělo přebytečného tepla a vlhkosti a zlepšíte funkci střev. Abyste jej našli, ohněte ruku v loktu do úhlu 90 stupňů a prst přiložte na horní část předloktí v ohybu těsně nad loktem. Pro dosažení těch nejlepších výsledků stimulujte tento bod maximálně 1 minutu, a to 2-3krát denně. 

5) Akupresurní bod nad kotníkem  

Tento akupresurní bod se nachází 5 centimetrů nad kotníkem z vnitřní strany vašich nohou. Jeho stimulace vám pomůže získat kontrolu nad váhou a dodá vašemu tělu mnohem více energie. Místo masírujte jednou denně prostředníčkem, ovšem ne déle než po dobu jedné minuty. Abyste dosáhli těch nejlepších výsledků, snažte se také při této metodě pomalu a zhluboka dýchat. 

Jak často provádíte masáž akupresurních bodů? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jaké zkoušky a potěšení vás v létě čekají? Zjistěte to v runách – velký horoskop je tu
Události247
Události247
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě
VědaŽivě
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?
adbz
adbz
Inovativní dům je jako skládačka z lega. Vyšel na 60 tisíc a postavili ho za pouhých 14 hodin – podívejte se na proces