Vlastnosti těchto semen jsou tak silné, že lékaři jen nevěřícně kroutí hlavou

Nezahazujte ohryzek z jablka. Semínka z jablek mají léčivé účinky, o jakých se lékařské vědě ani nesnilo. Podívejte se, jakými vlastnostmi dokážou ohromit.

Červené jablko s kouskem větvičky a listů na ženské dlani i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kdyby existovala soutěž o nejzdravější plody na světě, jablko by se určitě dostalo mezi finalisty. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a zdravou vlákninu. Pro lidské zdraví má obrovské pozitivní přínosy, chrání proti mnoha nemocem, včetně některých druhů rakoviny. Léčivá jsou dokonce i jablečná semínka.

Účinky jablka na organismus

Jablko obsahuje 10 % potřebné denní dávky vitamínu C a vlákniny pro vaše tělo. Tyto dvě látky pomáhají předcházet rakovině, posilovat imunitní systém a podporovat hubnutí. Zdravé účinky má slupka (hlavně na srdce, rakovinu plic, astma, Alzheimerovu chorobu a demenci), ale také semena. Přitom ohryzek vždycky lidé zahodí. O hodně se tím ochuzují.

Jablečná semínka

Jablečná semena obsahují látky, které chrání hned před několika druhy rakoviny. Hlavně před rakovinou jater, prsu a tlustého střeva. Jablka obsahují vitamín B17, který dokáže společně s antioxidanty odstranit škodlivé buňky, zastavit nebo dokonce potlačit růst nádoru. Lidé mají strach z kyanidu obsaženého v semenech, ale je to naprosto zbytečné. Kyanid je zde obsažen v tak malé koncentraci, že je pro člověka absolutně neškodný.

Další využití jablek pro zdraví

Velmi populární je jablečný ocet. Při konzumaci má pozitivní účinky, vyplatí se ho používat také zevně na pokožku. Dá se smíchat i s dalšími ingrediencemi, což je asi nejčastější případ, kdy se s ním setkáte. V lidové medicíně je velmi oblíbený a účinný.

Mužské ruce sypající jablečná semínka ze skleničky do dětské ruky iZdroj fotografie: Pixabay
Semínka z jablek mají stejné léčivé vlastnosti jako samotná jablka

Nenaleťte na pověry

Jablka patří mezi nejzdravější plody, které vám dodají antioxidanty, vitamíny a minerály. Neskočte ale na takové pověry, jako tu s hřebíky. Pověra se zakládá na tom, že když zapíchnete hřebíky do jablka, železo z nich se do něj přenese a vy potom sníte jablko plné železa. Jedná se o jiné železo než to, které potřebuje vaše tělo pro správné fungování. Takže ne, hřebíky nekřoupejte. Mnohem lepší bude spolehnout se na potraviny bohaté na železo.

Jak často si dáte jablko vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články