Už žádné vypadávání vlasů: Drahé šampóny nejsou potřeba, domácí pomocník za 5 Kč udělá svou práci lépe

Pokud vás trápí neustálé vypadávání vlasů, obraťte se na tohoto účinného pomocníka. Pomůže vám vyřešit problém již během pár dní.

                   

Vypadávání vlasů patří mezi nejčastější problémy vůbec a ve většině případů trápí zejména ženy. Pokud se s touto nepříjemností potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři nebo utrácet za drahé komerční výrobky plné chemie – mnohem lépe vám totiž dle lékařky Jabeen Begum dokáže pomoci tento domácí balzám, který si připravíte během chvíle. 

Mrkev pomáhá vyživovat vlasy 

Posílit vlasové kořínky můžete především díky mrkvi, která je pomáhá vyživovat a tím umožňuje jejich opětovný a zdravý růst. Tato zelenina je totiž velmi bohatým zdrojem vitamínů skupiny B a vitamínu A (tedy betakarotenu), což jsou velmi důležité složky pro udržení dobrého zdraví těla a jeho orgánů. Aby vám přitom poskytla maximální výsledky, stačí ji správně a několikrát do týdne aplikovat na pokožku hlavy. 

mrkev iZdroj fotografie: Pixabay
Mrkev pomáhá vyživovat vlasy a podporuje celkové zdraví těla

Příprava receptu je poté již velmi jednoduchá. Nejprve mrkev nastrouhejte najemno a poté ji naneste na pokožku hlavy, co nejblíže ke kořínkům vlasů. Nechte zeleninu působit alespoň 15 minut, potom ji odstraňte a nakonec si hlavu opláchněte vodou. Aby byla metoda co nejúčinnější, měli byste ji provádět vždy před mytím vlasů, a to dle serveru Healthline alespoň pětkrát po sobě (zejména ze začátku, kdy si na ní bude tělo zvykat). 

Chodit spát s mokrými vlasy se nevyplácí. Zlozvyk podporuje tvorbu lupů, plísní a jejich lámání

Výsledky však budou patrné již po prvním týdnu a vy si budete moci konečně dělat stejné účesy, jako dříve. Mrkev se navíc obecně vyplatí zařadit do jídelníčku, jak jsme na webu JakZdravě již dříve psali. Její pravidelná konzumace výrazně zlepšuje kvalitu nehtů a kůže, přičemž pomáhá detoxikovat celé tělo a podporuje tvorbu nových buněk. To vše navíc bez sebemenšího rizika vedlejších účinků – a ještě si na ní pochutnáte. 

Jak se toto přírodní léčivo osvědčilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články