Úžasná síla vody ze slunečnicových semínek: Čistí tlusté střevo, uvolňuje krevní cévy a zkrášluje pokožku

Slunečnicová semínka nabízí řadu zdravotních přínosů, a to zejména pokud si z nich uděláte správný nápoj. Jeho příprava je snadná a nezabere vám mnoho času.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Voda ze slunečnicových semínek je úžasný nápoj, který disponuje působivými zdravotními účinky. Kromě schopnosti uvolňovat cévy, čistit tlusté střevo a vyživovat mozek například také snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posiluje imunitní systém a dokonce pomáhá předcházet některým formám rakoviny – výhod však nabízí mnohem více. Kromě toho je velmi snadná na přípravu a nezabere vám ani mnoho času. Poté, co ji však začnete konzumovat pravidelně, pocítíte rychle úlevu od mnoha problémů a získáte prevenci před řadou nemocí. 

Příprava vody ze slunečnicových semínek 

Příprava tohoto jedinečného nápoje je jednoduchá. Budete potřebovat pouze slunečnicová semínka a 500 mililitrů vody, což znamená, že není nutné utrácet příliš mnoho peněz. Výsledkem však získáte jedinečný přírodní lék, který vás ochrání před kdejakou nemocí, a pokud již nějakou trpíte, pomůže vám se zmírněním příznaků nebo dokonce samotnou léčbou. Stačí postupovat podle níže uvedených kroků a léčivý nápoj bude hotový za chvíli:

 • Vezměte si 1 menší šálek syrových slunečnicových semínek a 500 mililitrů vody.
 • Vodu převařte a zalijte jí semínka.
 • Směs nechte 2 hodiny louhovat pod pokličkou, aby směs získala své léčivé schopnosti.
 • Po vylouhování tekutinu přefiltrujte a přelijte do tmavé láhve – uchovávat ji můžete buď v ledničce nebo na chladném místě, kam nedosáhnou sluneční paprsky.

Abyste získali co nejlepší výsledky, pijte šálek vody ze slunečnicových semínek každé ráno na lačno. Již po několika dnech budete na sobě moci zaznamenat příznivé účinky tohoto léčivého elixíru a žádné onemocnění pro vás nebude představovat hrozbu.

Hlavní účinky nápoje

 • Zlepšení krevního oběhu: Voda ze slunečnicových semínek je obzvláště užitečná při problémech s krevním oběhem, neustálé únavě a syndromu neklidných končetin.
 • Zdraví kostí: Směs také obsahuje vápník, fosfor a hořčík, díky kterým pomáhá léčit a předcházet osteoporóze.
 • Zdraví kůže a kloubů: Vitamín E obsažený v tomto léčivém nápoji pomáhá zmírňovat bolesti kloubů a udržovat krásnou pleť – tu navíc chrání před nebezpečným UV zářením a vráskami.
 • Relaxace a zdraví nervového systému: Voda obsahuje důstojné množství hořčíku, díky kterému zklidňuje nervozitu, snižuje bolesti hlavy a přispívá k celkovému uvolnění těla.
iZdroj fotografie: Depositphotos
 • Péče o vlasy: Slunečnicová semínka jsou skvělým zdrojem mědi, která pomáhá udržovat zdravé vlasy. Ty jsou poté hustší a mnohem silnější.  
 • Ochrana před volnými radikály: Léčivá voda je plná antioxidantů, chrání organismus před škodlivými účinky volných radikálů a brzdí množení rakovinných buněk.
 • Silný imunitní systém: Slunečnicová semínka poskytují důležité minerály, které jsou nezbytné pro hojení ran, prevenci akné, eliminaci infekcí a posílení imunitního systému.

Je také třeba poznamenat, že slunečnicová semínka mají vysoký obsah vlákniny a bílkovin, což znamená, že jsou prospěšná pro udržení zdravého trávicího traktu a výrazně podporují hubnutí. Voda ze slunečnicových semínek je podle mnohých zastánců tradiční medicíny vzácným darem přírody, který vám může pomoci těšit se z optimálního zdraví a krásného vzhledu.

Jak se voda ze slunečnicových semínek osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články