Vlašské ořechy by neměly v jídelníčku chybět. Udržují střeva v dobré kondici a při správné konzumaci podporují hubnutí

Všechny druhy ořechů patří mezi zdravé potraviny, ale vlašské ořechy vynikají. Mají jedinečný vliv na lidské zdraví a díky obsaženým zdravým tukům předchází srdečním chorobám.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Vlašské ořechy patří mezi nejstarší starobylé potraviny na světě. Dokládají to nálezy z Francie, kde se našly skořápky s odhadovaným stářím kolem osmi tisíc let. V kuchyni mají široké pole působnosti, používají se jako celé plody, nahrubo nasekané i jako jemná mouka. Velké oblibě se těší i olej z lisovaný vlašských ořechů. Má příjemnou vůni a neztrácí nic z benefitů samotných ořechů.
Ořechy podporují hubnutí

Vlašské ořechy obsahují velké množství zdravých tuků a poměrně rychle zasytí. Ideální jsou jako odpolední svačina. Stačí hrst a tělo dá samo najevo, že má dost. Při pravidelném pohybu podporují ořechy rychlejší spalování tuků a během lenivého období, kdy je fyzické aktivity málo, snižují chuť k jídlu.


iZdroj fotografie: Unsplash

Ochrana před chorobami srdce

Díky obsaženým mastným kyselinám chrání vlašské ořechy srdce. Snižují hladinu cholesterolu a škodlivých triglyceridů a regulují krevní tlak. Minimalizují tak riziko srdečního infarktu, mozkové mrtvice a komplikací spojených právě s nestálým tlakem. Ideální je menší hrst vlašských ořechů denně, aby měly na tělo pozitivní vliv.

Udržují střeva v dobré kondici

Hovory o střevech a problémech s nimi nepatří mezi často vyhledávaná témata. Žijí v nich dobré a špatné bakterie, vlašské ořechy zajišťují rovnováhu mezi nimi a pravidelné vyplavování toxinů z těla. Brání tak nekontrolovatelnému přibírání na váze, opakovaným zánětům a vzniku rakoviny tlustého střeva.


iZdroj fotografie: Unsplash

První pomoc pro muže

Neplodnost je u mužů čím dál častější problém. Páry se většinou po měsících marných snah obrátí na pomoc lékaře. Právě vlašské ořechy mohou díky obsaženým antioxidantům pozitivně ovlivnit kvalitu spermií a ochránit je před trvalým poškozením dlouhodobým stresem. Tajemství netkví v množství, ale v pravidelnosti jejich konzumace.

Cesta za kvalitnější pokožkou

Vlašské ořechy obsahují antioxidanty, esenciální mastné kyseliny, sacharidy, bílkoviny, vitamíny A, B, C, E a K, beta-karoten, vápník, železo, hořčík, draslík, zinek, mangan, lutein, zeaxantin a spoustu dalšího. Taková nálož podpůrných látek se musí projevit na kvalitě pleti. Vlašské ořechy bojují proti suché kůži a brání vzniku vrásek.

Zdroj: Heathline

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně