Vlašské ořechy by neměly v jídelníčku chybět. Udržují střeva v dobré kondici a při správné konzumaci podporují hubnutí

Všechny druhy ořechů patří mezi zdravé potraviny, ale vlašské ořechy vynikají. Mají jedinečný vliv na lidské zdraví a díky obsaženým zdravým tukům předchází srdečním chorobám.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Vlašské ořechy patří mezi nejstarší starobylé potraviny na světě. Dokládají to nálezy z Francie, kde se našly skořápky s odhadovaným stářím kolem osmi tisíc let. V kuchyni mají široké pole působnosti, používají se jako celé plody, nahrubo nasekané i jako jemná mouka. Velké oblibě se těší i olej z lisovaný vlašských ořechů. Má příjemnou vůni a neztrácí nic z benefitů samotných ořechů.

Ořechy podporují hubnutí

Vlašské ořechy obsahují velké množství zdravých tuků a poměrně rychle zasytí. Ideální jsou jako odpolední svačina. Stačí hrst a tělo dá samo najevo, že má dost. Při pravidelném pohybu podporují ořechy rychlejší spalování tuků a během lenivého období, kdy je fyzické aktivity málo, snižují chuť k jídlu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Ochrana před chorobami srdce

Díky obsaženým mastným kyselinám chrání vlašské ořechy srdce. Snižují hladinu cholesterolu a škodlivých triglyceridů a regulují krevní tlak. Minimalizují tak riziko srdečního infarktu, mozkové mrtvice a komplikací spojených právě s nestálým tlakem. Ideální je menší hrst vlašských ořechů denně, aby měly na tělo pozitivní vliv.

Udržují střeva v dobré kondici

Hovory o střevech a problémech s nimi nepatří mezi často vyhledávaná témata. Žijí v nich dobré a špatné bakterie, vlašské ořechy zajišťují rovnováhu mezi nimi a pravidelné vyplavování toxinů z těla. Brání tak nekontrolovatelnému přibírání na váze, opakovaným zánětům a vzniku rakoviny tlustého střeva.

iZdroj fotografie: Unsplash

První pomoc pro muže

Neplodnost je u mužů čím dál častější problém. Páry se většinou po měsících marných snah obrátí na pomoc lékaře. Právě vlašské ořechy mohou díky obsaženým antioxidantům pozitivně ovlivnit kvalitu spermií a ochránit je před trvalým poškozením dlouhodobým stresem. Tajemství netkví v množství, ale v pravidelnosti jejich konzumace.

Cesta za kvalitnější pokožkou

Vlašské ořechy obsahují antioxidanty, esenciální mastné kyseliny, sacharidy, bílkoviny, vitamíny A, B, C, E a K, beta-karoten, vápník, železo, hořčík, draslík, zinek, mangan, lutein, zeaxantin a spoustu dalšího. Taková nálož podpůrných látek se musí projevit na kvalitě pleti. Vlašské ořechy bojují proti suché kůži a brání vzniku vrásek.

Zdroj: Heathline

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění