Někteří ho milují, jiní nenávidí: Lák z okurek dokáže usnadnit hubnoucí proces

Lák z okurek je pro tělo pohlazením. Neobsahuje žádný tuk a využijete ho během hubnutí i po namáhavém cvičení, kdy vás opět postaví na nohy.

i Zdroj fotografie: Liz Sullivan / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Popíjení láku z okurek může někomu připadat nechutné, jsou ale lidé, kteří si na něm báječně pochutnají. Navíc je lák z okurek nesmírně prospěšný pro vaše tělo. Poskytne vám podporu při cvičení, pomůže vám splnit vysněné cíle při hubnutí a hodí rozhozené zažívání zpátky do pohody. Dietetička Natalie Butler upozorňuje, že okurkový lák je díky svému složení skvělý izotonický nápoj, který je pro vaše tělo zdravý a pro vaši peněženku levný.

1. Pomáhá proti svalovým křečím

Jestliže jste cvičili tvrdě až na dno svých sil, unavené svaly mají v takovém případě tendenci bolet. Objevují se svalové křeče. Lák z okurek vás dokáže účinně zbavit bolesti. Stačí vám na to přibližně třetina šálku láku z okurek. Zdá se vám to nemožné? Není. Tento fakt je skutečně podložený vědeckou studií.

2. Nedocenitelný pomocník při hubnutí

Snažíte se zhubnout? Lák z okurek vám může pomoci. Udává se, že pokud budete každý den jíst malé množství nálevu, můžete se zbavit za stejnou dobu více tuku, než kdybyste ho do stravy nezařadili. Navíc vám pomůže po dlouhém cvičení nahradit minerály, které jste vypotili. A buďte bez obav, lák z okurek neobsahuje žádný tuk.

3. Pomáhá regulovat krevní cukr

Vysoká či prudce kolísající hladina cukru v krvi může vyústit v závažné zdravotní problémy. Ty přímo souvisí s cukrovkou, pro kterou je charakteristické trvalé zvýšení hladiny krevního cukru. Lák z okurek patří mezi potraviny, které vám mohou pomoci tuto hladinu zdárně kontrolovat. Důležitou roli hraje ocet. Ideální je konzumovat ho před jídlem.

Okurky kolem sklenic s okurkami v nálevu připravených k zavaření iZdroj fotografie: Pixabay

4. Pomáhá pro lepší zažívání

Lák z okurek podporuje přirozenou mikroflóru ve střevech. Takto blahodárně působí především ocet, ale ani kopr nezůstává pozadu. Kopr pomáhá zmírňovat žaludeční křeče a poskytuje úlevu při nepříjemných stavech spojených s nadýmáním.

5. Lák z okurek – zdroj vitamínů

Lák z okurek je bohatý na antioxidanty, které pomáhají chránit buňky vašeho těla před poškozením. Vitamíny C a E patří k dalším hojně zastoupeným vitamínům v láku z okurek. Celkově lze tedy říci, že lák z okurek dokáže podpořit váš imunitní systém.

Pijete lák z okurek? A co si myslíte o jeho účincích na zdraví?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články