Česnek zvyšuje atraktivitu. Zní to jako paradox, ale studie hovoří jasně. Je však potřeba dodržet 1 pravidlo

To, že česnek je velmi zdravou a prospěšnou potravinou s vysokým obsahem vitamínů a dalších látek, je již známo. Výhod má však mnohem více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek obecně patří mezi potraviny, které jsou pro Evropské země velmi důležité a poměrem vitamínů zvládne nahradit řadu exotických druhů ovoce a zeleniny. Krom toho má však česnek celou řadu zdravotních a jiných benefitů, které se pojí s jeho pravidelnou konzumací. O co přesně se jedná vysvětlila také lékařka a odbornice Rohini Radhakrishnan, ENT, která je velmi uznávanou poradkyní co do stravy, tak také ohledně zdravotního stavu.
Česnek a jeho početné výhody

To, že česnek je velmi zdravý a mělo bychom jej pravidelně jíst byla snad jedna z prvních věcí, které nám naše babičky vštěpovali už od raného mládí. Není se však čemu divit, skutečně se totiž jedná o potravinu, která je pro naše tělo hotovým zázrakem. No a pokud nevěříte, nejspíše vás přesvědčí několik základních benefitů, kterých lze pravidelnou konzumací česneku dosáhnout. A buďte si jistí, že ty přebijí i česnekové aroma z úst.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zvyšuje atraktivitu

Přestože se to může zdát jako paradox, česnek skutečně obsahuje látky, které mohou lidi, a zejména muže, činit atraktivnějšími a více přitažlivými. Nachází se v něm totiž látky, které podporují přirozenou regulaci mužského hormonu, který ve výsledku působí na ženy dobým a přitažlivým dojmem. Jediné pravidlo je však to, že muž nesmí česnek pozřít později, než zhruba 12 hodin před očekávanou schůzkou a pouze v množství dvou stroužků.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zlepšuje imunitu

Nejspíš ji většina z vás slyšela, že konzumace česneku má pozitivní vliv na posílení imunity a přirozené obranyschopnosti celého organismu před viry a bakteriemi. Nejedná se však o jen tak nějakou povídačku, ale o skutečný fakt. Celé toto posílení imunity je však způsobeno pouhým vysokým obsahem vitamínů a také látky zvané allicin, která se přímo podílí na likvidaci bakterií, virů a hub v lidském těle.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek reguluje krevní tlak

Pokud vás trápí problémy s vysokým nebo také kolísavým krevním tlakem, skvělým pomocníkem vám bude právě zmiňovaný česnek. Ten totiž úspěšně napomáhá při rozšiřování cév a také snižuje obsah „špatného“ cholesterolu v těle. Sečteno a podtrženo, pravidelná konzumace srdce vás ochrání před vysokým krevním tlakem a také značně posílí vaše cévy a celý kardiovaskulární systém.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zlepšuje paměť

Jedním z méně příjemných, avšak nevyhnutných důsledků staří bývá mnohdy také povolení a oslabení mozkové kůry a s tím spojeny také výpadky paměti, horší koncentrace a také celkové zapamatovávání. Jednoduchým řešením od tohoto problému by mohla být zcela obyčejná, pravidelná konzumace česneku, který obsahuje řadu antioxidačních látek chránících mozek.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zvyšuje tělesnou aktivitu

Jelikož má srdce přímo pozitivní účinek na srdce a jeho činnost jako takovou, dokáže v těle lépe rozproudit krev a tím také svaly pracují efektivněji. Ať už se vám to tedy nemusí zdát, pravidelná konzumace česneku dokáže zlepšit váš sportovní nebo fyzický výkon, a to poměrně výraznou měrou. Minimálně to jistě stojí za pokus.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Konzumujte raději česnek čerstvý, nebo jej přidáváte spíše do pokrmů?

Zdroj: Brightside, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně