Česnek zvyšuje atraktivitu. Zní to jako paradox, ale studie hovoří jasně. Je však potřeba dodržet 1 pravidlo

To, že česnek je velmi zdravou a prospěšnou potravinou s vysokým obsahem vitamínů a dalších látek, je již známo. Výhod má však mnohem více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek obecně patří mezi potraviny, které jsou pro Evropské země velmi důležité a poměrem vitamínů zvládne nahradit řadu exotických druhů ovoce a zeleniny. Krom toho má však česnek celou řadu zdravotních a jiných benefitů, které se pojí s jeho pravidelnou konzumací. O co přesně se jedná vysvětlila také lékařka a odbornice Rohini Radhakrishnan, ENT, která je velmi uznávanou poradkyní co do stravy, tak také ohledně zdravotního stavu.

Česnek a jeho početné výhody

To, že česnek je velmi zdravý a mělo bychom jej pravidelně jíst byla snad jedna z prvních věcí, které nám naše babičky vštěpovali už od raného mládí. Není se však čemu divit, skutečně se totiž jedná o potravinu, která je pro naše tělo hotovým zázrakem. No a pokud nevěříte, nejspíše vás přesvědčí několik základních benefitů, kterých lze pravidelnou konzumací česneku dosáhnout. A buďte si jistí, že ty přebijí i česnekové aroma z úst.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zvyšuje atraktivitu

Přestože se to může zdát jako paradox, česnek skutečně obsahuje látky, které mohou lidi, a zejména muže, činit atraktivnějšími a více přitažlivými. Nachází se v něm totiž látky, které podporují přirozenou regulaci mužského hormonu, který ve výsledku působí na ženy dobým a přitažlivým dojmem. Jediné pravidlo je však to, že muž nesmí česnek pozřít později, než zhruba 12 hodin před očekávanou schůzkou a pouze v množství dvou stroužků.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zlepšuje imunitu

Nejspíš ji většina z vás slyšela, že konzumace česneku má pozitivní vliv na posílení imunity a přirozené obranyschopnosti celého organismu před viry a bakteriemi. Nejedná se však o jen tak nějakou povídačku, ale o skutečný fakt. Celé toto posílení imunity je však způsobeno pouhým vysokým obsahem vitamínů a také látky zvané allicin, která se přímo podílí na likvidaci bakterií, virů a hub v lidském těle.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek reguluje krevní tlak

Pokud vás trápí problémy s vysokým nebo také kolísavým krevním tlakem, skvělým pomocníkem vám bude právě zmiňovaný česnek. Ten totiž úspěšně napomáhá při rozšiřování cév a také snižuje obsah „špatného“ cholesterolu v těle. Sečteno a podtrženo, pravidelná konzumace srdce vás ochrání před vysokým krevním tlakem a také značně posílí vaše cévy a celý kardiovaskulární systém.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zlepšuje paměť

Jedním z méně příjemných, avšak nevyhnutných důsledků staří bývá mnohdy také povolení a oslabení mozkové kůry a s tím spojeny také výpadky paměti, horší koncentrace a také celkové zapamatovávání. Jednoduchým řešením od tohoto problému by mohla být zcela obyčejná, pravidelná konzumace česneku, který obsahuje řadu antioxidačních látek chránících mozek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek zvyšuje tělesnou aktivitu

Jelikož má srdce přímo pozitivní účinek na srdce a jeho činnost jako takovou, dokáže v těle lépe rozproudit krev a tím také svaly pracují efektivněji. Ať už se vám to tedy nemusí zdát, pravidelná konzumace česneku dokáže zlepšit váš sportovní nebo fyzický výkon, a to poměrně výraznou měrou. Minimálně to jistě stojí za pokus.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Konzumujte raději česnek čerstvý, nebo jej přidáváte spíše do pokrmů?

Zdroj: Brightside, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění