Vysoký cholesterol se může jít bodnout, dědečkův lidový lék si s ním hravě poradí

Pokud vás trápí vysoký cholesterol, vyzkoušejte tento účinný přírodní lék z levných ingrediencí. Jeho hladina bude během pár dní opět v pořádku.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vysoký cholesterol patří mezi nejčastější problémy současné době. Jelikož se však často neprojevuje žádnými příznaky, lidé ho neléčí včas a v důsledku se pak potýkají s řadou život ohrožujících onemocnění, jako je srdeční infarkt nebo krevní sraženina. Pokud se před možnými riziky chcete ochránit, můžete dle lékařky Katherine Marengo zařadit do svého pravidelného jídelníčku tento osvědčený lék z přírodních ingrediencí.  

Domácí lék proti vysokému cholesterolu 

S vysokými hladinami cholesterolu si dokáží skvěle pomoci obyčejné fíky, které jsou známy svým vysokým obsahem vlákniny a účinnými antioxidanty. Abyste z nich však vytěžili maximum účinků, bude je třeba smíchat s jablečným octem. Ten zvyšuje jejich sílu a má velmi pozitivní vliv na celý organismus (zejména ho pomáhá čistit od nahromaděných toxinů). Pro přípravu účinné směsi budete potřebovat následující ingredience: 

  • 2 decilitry jablečného octa 
  • 3 sušené fíky
Fíky v misce iZdroj fotografie: Freepik
Fíky v kombinaci s octem léčí vysoký krevní tlak

Jakmile budete připraveni, začněte tím, že do sklenice nalijete 2 dcl jablečného octa. Poté si vezměte 3 sušené fíky, rozpíchejte je párátkem po všech stranách a následně vložte do připraveného nápoje. Směs nechte nyní odstát několik hodin (nejlépe přes celou noc) a poté snězte nasáknuté ovoce. Použitý ocet můžete dle serveru MedicalNewsToday zužitkovat pro tento způsob dalších 7 dní, přičemž očista by měla trvat celkem dva týdny. 

Fíky jsou jedny z nejlepších plodů, které si můžete dopřát. Snižují riziko rakoviny, zrychlují trávení a ozdravují nejen srdce

Díky této metodě sušené fíky absorbují potřebné množství jablečného octa a poskytnou vám maximum svých přínosů. Pravidelná konzumace tohoto nápoje vám mimo jiné pomůže snížit tělesnou hmotnost a celkově pročistit cévy a udržet je pružné. Na webu JakZdravě jsme již dříve psali o dalších zdravotních přínosech jablečného octa

Jak se před vysokým cholesterolem chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články