Vzala 2 ingredience, za 2 týdny díky nim zhubla 6 kilogramů

Pokud chcete zhubnout, nemusíte nutně ubírat ze svého jídelníčku a dřít každý den v posilovně. Skvěle vám postačí každý den konzumovat tento jedinečný čaj.

Petrželová nať v pytlíčku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud vás trápí kila navíc nebo si jen chcete zachovat pevné zdraví, pak byste měli vyzkoušet jednoduchý čaj z petržele, který si můžete připravit během několika minut. Jeho pravidelná konzumace je spojována s řadou zdravotních přínosů, včetně snadnějšího spalování kalorií, podpory imunitního systému a také například snížením zánětu v těle. Příprava je přitom naprosto jednoduchá – stačí zalít bylinku vodou, a poté pít kdykoliv během dne. Pozitivní přínosy na sobě rozpoznáte již během několika dní. 

Jedinečný nápoj z petržele 

Tato jedinečná šťáva ze dvou ingrediencí účinně podporuje proces spalování kalorií, odstraňuje přebytečnou vodu z těla, čistí tělo od nahromaděných toxinů, vyživuje tělo vitamíny a minerály, pomáhá při problémech s močovým měchýřem a pomůže vám již během tří dnů zhubnout až 5 kg váhy – k dosažení tohoto výsledku je však samozřejmě nutné pravidelně cvičit a dodržovat zdravou stravu. Jakmile si však osvojíte rutinu a zařadíte nápoj do svého jídelníčku, pozitivní změny rozpoznáte již během několika dní. 

Petržel je také výborným pomocníkem v boji proti močovým problémům, selhání ledvin a je silným diuretikem. K přípravě léčivého nápoje budete potřebovat pouze 5 polévkových lžic této jedinečné bylinky a převařenou vodu. Způsob přípravy vypadá následovně:

  • Do litru převařené vody přidejte 5 polévkových lžic nadrobno nasekané petrželky.
  • Nechte směs 20 minut louhovat a poté ji sceďte do hrníčku.
  • Nápoj popíjejte jako čaj a pokud chcete, přimíchejte do něj ještě nasekanou petrželku.

Ačkoliv tento nápoj není zrovna nejchutnější, pomůže vám vyřešit řadu problémů – kromě toho jej můžete osladit medem, čímž posílíte jeho schopnosti. Konzumovat jej můžete jak teplý, tak i vychlazený, a to nejlépe každé ráno nalačno po dobu pěti dnů (po 10 dnech je vhodné udělat si přestávku, aby si na něj vaše tělo příliš nezvykalo). Je také důležité poznamenat, že by se mu měli vyhnout kojící a těhotné ženy a lidé, kteří užívají silné prášky nebo trpí vážným onemocněním. 

Petržel podpoří zdraví iZdroj fotografie: Pixabay
Petržel podporuje zdraví v mnoha směrech

Zdravotní přínosy bylinky 

  • Obsahuje řadu důležitých živin, včetně vitamínu C, který je silným antioxidantem chránícím buňky před poškozením volnými radikály, a vitamínu K, který je nezbytný pro srážení krve a zdraví kostí. 
  • Stejně tak disponuje bohatým obsahem flavonoidů a karotenoidů, což jsou velmi silné antioxidanty snižující oxidační stres v těle.
  • Pravidelná konzumace petržele podporuje tvorbu bílých krvinek, čímž zlepšuje imunitní systém a zvyšuje jeho odolnost vůči nemocem.
  • Rostlina obsahuje účinné látky, jako je myristicin a apiol, které podporují čištění jater a pomáhají tělu eliminovat toxiny. 
  • Obsahuje také vlákninu, která zlepšuje trávení a reguluje pohyb střevního traktu. Její konzumace může především snížit nadýmání a plynatost.
  • Má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá snižovat zánětlivé procesy v těle. To může přinést úlevu lidem trpícím zánětlivými onemocněními, jako je například artritida.
  • Díky obsahu folátů také přispívá k regulaci krevního tlaku, díky čemuž snižuje riziko srdečních chorob.

Jak se nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články