Nutriční kvasnice, všelék pro každého bez ohledu na věk i pohlaví. Dodají energii, podpoří imunitní systém i růst vlasů a nehtů

Díky svému nutričnímu obsahu mohou kvasnice v této formě zvyšovat energii člověka a podporovat jeho imunitní systém. Začněte je používat hned teď.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvasnice hrají v lidské stravě důležitou roli již několik tisíc let. Jsou důležitou složkou chleba, piva a řady dalších potravin. V poslední době začíná čím dál více lidí konzumovat specifický druh, který se nazývá nutriční kvasnice. Dnes se dozvíte o největších výhodách nutričních kvasnic, a také to, jak je zařadit do své stravy, uvádí Katherine Marengo LDN, R.D.

Co to jsou nutriční kvasnice

Existuje ještě jedna forma tohoto druhu kvasnic, která se nazývá pivovarské kvasnice. Hodně lidí si tyto dvě formy plete, ale je třeba si uvědomit, že nutriční kvasnice nejsou to stejné co pivovarské kvasnice. Nutriční kvasnice jsou podobné kvasnicím, které se používají při pečení, ale jelikož procházejí procesem zahřívaní a sušení, nejsou aktivní. Tyto kvasnice jsou také obvykle bez lepku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky nim budete mít více energie

Nutriční kvasnice jsou vhodné zvláště pro vegetariány a vegany, protože obsahují vitamín B-12, a ten se většinou vyskytuje v živočišných produktech. Vitamín B-12 pomáhá zvýšit energii a nedostatek tohoto vitamínu vede ke slabosti a únavě. Pouhá čtvrtina šálku nutričních kvasnic obsahuje mnohem více vitaminu B-12, než je doporučené množství.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podpora imunitního systému, vlasů a nehtů

Výzkum ukázal, že nutriční kvasnice mohou podporovat imunitní systém a snižovat záněty, které jsou způsobeny bakteriální infekcí. Také bývají nápomocné při léčbě průjmu. Pokud se vám lámou vlasy nebo nehty, pak jsou pro vás nutriční kvasnice skvělým pomocníkem. Také mohou pomoci vyléčit akné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak nutriční kvasnice používat

Nutriční kvasnice můžete zakoupit buď jako vločky nebo v prášku. Mají pikantní, ořechovou nebo sýrovou chuť. Můžete jimi dochutit mnoho pokrmů, včetně těstovin, zeleniny a salátů. Tím pádem si je můžete dát do rizota, popcornu nebo do krémových omáček a polévek. Nutriční kvasnice lze koupit většinou v obchodech zdravé výživy.

Zdroj: Medicalnewstoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články