Už žádné vředy, už žádný vysoký cholesterol: Pár ingrediencí a zázrak je na světě

Přírodní lék, který rychle léčí gastritidu a snižuje hladinu cukru v krvi, máte všichni doma, aniž byste tušili o jeho blahodárných účincích.

i Zdroj fotografie: Thomas Tolkien / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Brambory jsou velice vděčnou, levnou a chutnou surovinou. Jsou oblíbené vařené, pečené, dušené, smažené atd. Zkrátka a dobře bylo by těžké najít někoho, kdo nemá rád brambory. Ovšem tentokrát nebude řeč o jejich vynikající chuti a možnostech přípravy, ale o jejich léčivých účincích, o nichž lidé mnoho neví. Brambory jsou totiž neuvěřitelně zdravé. Jedním ze způsobů, jak využít jejich vlastnosti, je konzumovat bramborovou šťávu.

Úspěšně léčí gastritidu

Brambory jsou zásadité, takže jejich šťáva slouží ke zklidnění gastrointestinálního traktu a pomáhá zmírnit nadměrnou kyselost. Jsou tedy skvělým lékem, pokud trpíte na pálení žáhy. Abyste ulevili od příznaků gastritidy, rozpusťte 1 polévkovou lžíci bramborové šťávy ve vodě a vypijte alespoň hodinu před snídaní, obědem a večeří. Výsledky ucítíte okamžitě. Vždy si však připravte šťávu čerstvou.

Snižuje hladinu glukózy v krvi

Konzumace bramborové šťávy se také hojně doporučuje pacientům s cukrovkou, protože účinně pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi. Před touto domácí léčbou se však nejdříve poraďte se svým lékařem, který určí, zdali je speciálně pro vás bramborová šťáva vhodná.

Léčí žaludeční vředy

Pokud pijete pouze 2 polévkové lžíce bramborové šťávy ráno na lačný žaludek a děláte totéž před každým jídlem, dosáhnete výrazného zlepšení při léčbě žaludečních vředů. Už za měsíc nebudete vědět, že vás vůbec nějaké vředy trápily.

syrové brambory iZdroj fotografie: Freepik

Vyčistí vaše plíce

Jste silným kuřákem? Pití bramborové šťávy vám sice nepomůže s odvykáním kouření, ale rozhodně vyčistí vaše plíce. Pokud víte, že není možné, abyste s kouřením přestali, nebo vůbec nechcete, ale o vaše plíce strach máte, zapojte do každodenní rutiny konzumaci bramborové šťávy.

Další výhody bramborové šťávy

Bramborová šťáva má protizánětlivé účinky, je vynikající v boji proti artritidě i všem ostatním formám zánětlivé bolesti, jako je bolest zad a kloubů. Dále pak:

 • Zlepšuje krevní oběh.
 • Používá se k alkalizaci těla jako prevence proti chorobám, jako jsou rakovina a kardiovaskulární onemocnění.
 • Je ideální pro léčbu ekzémů a akné, dokonce pomáhá rychle čistit pokožku.
 • Pomůže vám zhubnout.
 • Je skvělá proti dně a eliminuje kyselinu močovou.
 • Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.
 • Pomáhá čistit játra a žlučník.
 • Je účinná při léčbě pankreatitidy a onemocnění ledvin.
 • Pomáhá kontrolovat krevní tlak.
 • Předchází tvorbě kamenů v močových cestách.
 • Je zdrojem vitamínů A, C, B a fosforu, vápníku, železa, draslíku, zeaxantinu a bílkovin.

Jaké netradiční využití brambor znáte?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články