Už žádné problémy se štítnou žlázou, už žádná anémie. Jeden šálek denně funguje lépe než jakýkoliv lék

Takto připravená káva nabízí nespočet zdravotních přínosů a ochrání vás před mnoha nemocemi. K její přípravě budete potřebovat pouze žaludy a vodu.

káva v hrníčku i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

Žaludová káva je starobylý lék, na který se postupem posledních století zapomnělo. Dříve však na ni nedal nikdo dopustit, protože chutná naprosto skvěle a nabízí úžasné zdravotní přínosy, včetně posílení žaludku, jater a sleziny. Velmi dobře si však také poradí při oslabení organismu a podle lékaře John Staughton pomáhá stabilizovat krevní tlak, což je důležitý faktor. Příprava nápoje je přitom velmi snadná a zvládne ji naprosto každý. 

Žaludová káva a lidské zdraví 

Ačkoli by to řekl málokdo, kávu si můžete připravit i z obyčejných žaludů. Tyto cenné přírodní plody nabízí řadu zdravotních přínosů, jako je léčba hemeroidů (vnějších i vnitřních), podpora různých orgánů, léčba zažívacích potíží, úleva od menstruačních bolestí, stabilizace krevního tlaku, snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů a také ochrana štítné žlázy před nebezpečnými problémy. 

Co je na tom všem nejlepší, je skutečnost, že si žaludovou kávu můžete připravit velmi snadno a rychle. Konzumovat ji poté můžete nejlépe každý den, což vám poskytne maximální účinky (obzvláště dobře působí dle serveru Healthline na chudokrevné jedince, kteří ji mohou pít klidně dvakrát denně). Je ovšem důležité se před přidáním tohoto nápoje poradit s lékařem, který určí, zda je pro vás vhodný či nikoli. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:  

žaludy na větvičce iZdroj fotografie: Pixabay
Žaludová káva nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví
  • zralé žaludy
  • vodu

Zralé plody je třeba nejprve opražit, oloupat a poté pomlít v mixéru. Jakmile budete hotovi, přiveďte vodu k varu, přidejte lžičku pomletých žaludů a nechte je vařit zhruba 10 minut. Poté nápoj sceďte a můžete ho pít. Pro získání lepší chuti můžete přidat trochu mléka nebo cukru, ale nejlepší je konzumovat nápoj bez jakýchkoli přísad. Po několika dnech konzumace budete na sobě moci pocítit velmi pozitivní změny. 

Čekanková káva pobláznila Česko. Zdravá alternativa pomáhá s hubnutím a trávením. Střeva udržuje pěkně v chodu

Pít by jí měly především ženy 

Obzvláště dobře působí takto připravený nápoj na ženy, které mimo jiné chrání před nedostatkem železa způsobeným menopauzou či těhotenstvím. Rovněž jim pomůže zmírnit bolesti kloubů a kostí. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech žaludů a jak je konzumovat.

Jak se žaludová káva osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články