Jen jediná přísada do ranní kávy: Zmizí problémy se štítnou žlázou, žaludkem, střevy a anémií

Káva připravovaná z této ingredience podpoří vaše zdraví a ochrání vás před mnoha problémy. Mimo jiné bude také chutnat mnohem lépe.

žaludy na listu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Káva je oblíbený nápoj mnoha lidí a někteří si bez ní dokonce již nedokáží představit své ráno. Pokud ji máte rádi i vy, pak byste měli vyzkoušet také její „žaludovou alternativu“, která kromě skvělé chuti nabízí řadu zajímavých zdravotních účinků, a to zejména co se týče zklidnění a posílení žaludku, jater, sleziny a štítné žlázy. Velmi dobře poté dle lékařky Makayla Meixner poslouží při anémii, bolesti kloubů a celkovém oslabení organismu.

Žaludová káva a lidské zdraví 

Žaludová káva si v poslední době získává čím dál více oblíbenosti, a to nejen pro své blahodárné zdravotní účinky, ale také jedinečnou chuť. Jakmile ji zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, skvěle se tím naladíte (zejména pokud ji pijete po ránu) a ochráníte se před mnoha problémy, včetně menstruační bolesti, zažívacích potíží, tvorby hemeroidů, vysokého krevního tlaku a cholesterolu, hromadění toxinů v krvi a bolesti kloubů.

Její pravidelná konzumace má poté dle serveru WebMD velmi pozitivní vliv na štítnou žlázu a příznivě ovlivní váš celkový krevní obraz, takže je pro podporu lidského zdraví jako dělaná. Pro začátek si udělejte malou zásobu žaludů a ty následně důkladně pomelte (zralé plody je třeba nejprve opražit, oloupat a poté pomlít ve výkonném mixéru). Poté si již stačí připravit trochu vody, chvilku času a vrhnout se do přípravy lahodného nápoje. 

Káva iZdroj fotografie: Wanna Be Creative / Creative Commons / CC BY-SA
Káva ze žaludů nabývá na oblíbenosti. Má mnoho benefitů pro lidské zdraví

Příprava žaludové kávy 

Jakmile budete připraveni, přiveďte vodu k varu, přidejte k ní lžičku pomletých žaludů, poté povařte deset minut a nakonec nápoj sceďte. Ještě než ho budete podávat, můžete k němu přidat trochu cukru nebo mléka, abyste dosáhli maximální chuti.

Obyčejné šišky jsou osvědčeným lékem matky přírody proti kašli i nemoci kloubů a žaludku

Nejlépe však účinkuje káva samotná a oblíbí si ji zejména ženy nad 40 let, které trápí typické problémy středního věku. Na webu JakZdravě jsme také psali, proč ženám rostou chloupky na bradě.

Jak chutná žaludová káva vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články