Obyčejné šišky jsou osvědčeným lékem matky přírody proti kašli i nemoci kloubů a žaludku

V tinktuře šišek se nachází mnoho prospěšných a uzdravujících látek pro naše tělo. Jak je tedy zpracovat a v čem nám pomáhají?

i Zdroj fotografie: Depsitphotos
                   

Šišky mladé borovice mají silné léčivé vlastnosti, protože obsahují zdravé tuky, železo a minerální soli, užitečné kyseliny a uhlovodíky, tanin, vitamíny a éterické oleje. Díky těmto složkám nám pomáhají zbavit se chorob jako jsou bronchitida a kašel, tuberkulóza a nebo třeba i nemoci kloubů a žaludku. Dále šišky aktivně odstraňují toxiny z těla a posilují imunitní systém. Mají protizánětlivé vlastnosti a jsou vynikajícími čističi krve.

Jak zpracovat šišky a jak je aplikovat

Interní aplikace: Šišky musíte umýt a vysušit, poté rozřezat na čtyři kusy a vložit do nádoby, kde dále přidáme cukr a zalijeme všechny ingredience horkou vodu. Následně musíme ponechat nádobu a směs v ní v klidu, dokud nedojde k fermentaci. Hotová tinktura se užívá interním způsobem, což znamená, že musíte dvakrát denně spolknout jednu lžíci se směsí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Svěží koupel nohou: Tato metoda je nejlepší možnost pro ty, kteří trpí bolestmi kolen. Šišky zalijte třemi litry vody a vařte je následujících 30 minut. Šišky by měly být měkké a vůni vývaru určitě ucítíte. Po uplynutí potřebné doby zřeďte vývar se studenou vodou, aby vám byl příjemné na dotek, a držte nohy ve vaně asi 15 minut. 

Vodička na klouby: Jedno z nejúčinnějších využití obyčejných šišek je právě jejich smíchání s alkoholem za účelem získání vysoce léčivé vodičky. Aby byl účinek co nejefektivnější, necháme 10 šišek smíchaných s čistým alkoholem odležet po dobu dvou týdnů. Po uplynutí nanášíme vodičku na klouby vždy před spaním. Určitě budete překvapeni, jak efektivní tato metoda je. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oblíbené ruské zpracování

Nejzajímavější recept přichází z Ruska a není to nic jiného, než smíchání šišek s vodkou. Chcete-li vyzkoušet tento způsob, vezměte pět šišek, opláchněte je a následně osušte. Umyté šišky vložte spolu s vodkou do nádoby (šišky by měly plavat). Po dobu 16 až 18 dní vše nechejte odležet na tmavém místě. Potom je směs třeba přefiltrovat a přelít do jiné nádoby.

Tato tekutina je velmi přínosná pro naše zdraví, ale pozor, má kontraindikace a neměli by ji užívat lidé s onemocněním vylučovacího systému nebo s hepatitidou. V každém případě je vhodná odborná konzultace.

Zdroj: Castanea, Drugstore

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články