Zázračný lidový čaj: Odstraní toxiny v lymfatických uzlinách i tlustém střevě

Po ránu má téměř každý nějaký rituál. Mnoho lidí dává přednost kávě, která je probere, ta ovšem není na lačný žaludek vhodná. Zkuste raději detoxikační čaj.

Detoxikační čaj vhodný na ráno i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ráno, pro ranní ptáčata oblíbená doba dne, pro mnohé ovšem nutné zlo. Ať je váš přístup k ránům jakýkoliv, prožívat se zkrátka musí. Mnohým lidem k tomu pomáhá ranní káva, která je nabudí a až poté jsou schopni začít fungovat. Ovšem káva na prázdný žaludek není z lékařského hlediska zrovna vhodnou variantou. Mnohem vhodnější je, si na lačný žaludek dopřát výborný detoxikační čaj, který podpoří zdraví a kávu si případně dopřát až po snídani. Ulevíte tím svému žaludku a ještě se zbavíte toxinů.

Pití kávy

Káva je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. A pro mnoho lidí je součástí určité rutiny. V minulosti byly často slyšet zprávy, že káva je pro zdraví vyloženě škodlivá. S tímto tvrzením se rozhodně nedá souhlasit, ale jako u všeho záleží na množství a zde i době. Jelikož mnoho lidí pije kávu hned ráno na lačný žaludek, což nemá dobrý vliv na sliznice žaludku a ve výsledku také na správné trávení. Proto si před ranní kávou vždy dopřejte něco dobrého, protože jejím povzbuzujícím účinkům se dá jen těžko odolat.

Detoxikace organismu

V poslední době se stává velice populární takzvaná očista těla, která právě kávu doporučuje vynechat. Ovšem detoxikace organismu jako taková probíhá v těle neustále. Ovšem jsou určité postupy i rady, jak takovou detoxikaci provést důkladně a tím vašemu tělu ulevit od všech škodlivých látek, které se v něm nastřádaly. Nedostatečnou detoxikaci těla v dnešní době způsobuje nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, ale i časté vystavení stresu. Tělu lze v detoxu pomoci především změnou životosprávy a jednou z možností je i výborný detoxikační čaj.

Žena pije detoxikační čaj iZdroj fotografie: Depositphotos
Detoxikační čaj vás ráno povzbudí a zároveň vyplaví z těla toxiny

Detoxikační čaj, který zatočí s toxiny

Už je jasné, že káva není nejvhodnějším začátkem dne, a proto je tu možná alternativa. Jedná se o čaj, který vaše tělo vyčistí od toxinů, a tudíž uleví nejen vašemu trávení. Obsahuje hned několik surovin, které se v oblasti detoxikace těla řadí mezi jasné volby. Řeč je například o citronu, skořici či zázvoru, který poslouží i jako prostředek zlepšující obranyschopnost.

Potřebné suroviny

  • 1 lžička kurkumy
  • 1 lžička medu
  • necelé 2 šálky vody
  • 0,5 lžičky kajenského pepře
  • kousek oloupaného kořene zázvoru
  • méně než 0,5 lžičky skořice
  • citrónový éterický olej (cca 2 kapky)

Postup

Do hrnce či hrnečku nalijte vodu a zapněte sporák. Ve chvíli, kdy se voda začne vařit přidejte asi 1 cm oloupaného a nasekaného kořene zázvoru. Stáhněte hrneček z kamen a nechte směs odstát. Po několika minutách přidejte citronový éterický olej, skořici, kurkumu a pepř. Ve chvíli kdy začne směs pomalu chladnout, tak přidejte med. Takto připravený nápoj konzumujte každého ráno, s klidným srdcem třeba i hned po probuzení.

Co pijete nejraději po ránu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články