Posílit imunitu lze i bez umělých doplňků stravy. 6 přirozených činností doslova nakopne obranyschopnost těla

Silná obranyschopnost těla znamená méně onemocnění a delší život. Seznamte se s těmi nejlepšími způsoby, jak se stát zdravějším člověkem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Posílit svou imunitu není složité a dokáže to naprosto každý – je však zapotřebí pro to něco dělat. Podle odbornice SaVanna Shoemaker stačí však dodržovat pouze několik snadných návyků a vaše přirozená obranyschopnost těla bude silná natolik, že nebudete mít problém zvládnout kdejakou nemoc, a navíc budete žít zdravě, což pro vás znamená mnohem delší život. Seznamte se s těmi nejlepšími způsoby, jak posílit svou imunitu.

Dopřejte si dostatek spánku

Pokud chcete být zdraví, produktivní a po ránu vstávat vždy plní energie, věnujte pozornost především svému spánku, který úzce souvisí s imunitou – již mnoho studií potvrdilo, že jeho nedostatek je spojený s vyšší náchylností k nemocem, depresím a poruchám, ohrožující náš život. Abyste dopřáli vašemu tělu to nejlepší, ujistěte se, že každý den spíte alespoň sedm hodin a choďte spát pravidelně ve stejný čas. A to jak o víkendu, tak i během pracovních dní. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Omezte přidané cukry

Přidané cukry a rafinované sacharidy v potravinách přispívají k nadváze a posléze obezitě, která zvyšuje riziko mnoha nebezpečných onemocnění, včetně některých druhů rakovin, kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky 2. typu. Věnujte proto pozornost vašemu jídelníčku a snažte se jíst co nejméně zpracovaných potravin, jako jsou sušenky nebo slazené nápoje, které doslova ničí vaše zdraví. Nahradit je můžete například ovocem, ze kterého se dají dělat skvělá smoothie

Věnujte se pohybu

Pravidelný pohyb by měl být nedílnou součástí života každého z nás, a to hned z několika důvodů. Pokud totiž sportujete, zvyšujete tím schopnost vašeho imunitního systému potlačovat viry a bakterie, pomáháte svým buňkám s regenerací a především udržujete svou váhu v normálu. Nejlépe uděláte, když si každý den zajdete například zaběhat, zajezdit na kole nebo si zaplavete. Samozřejmě není dobré to se sportem přehánět, neboť všeho moc škodí. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Jezte více rostlinných potravin

Rostlinné potraviny, jako je ovoce, zelenina, ořechy, různá semínka a luštěniny, obsahují bohaté množství užitečných antioxidantů a zdravých živin, které přináší našemu tělu řadu benefitů. Těmi mohou být například nižší riziko zánětu, srdečních onemocnění a některých druhů rakoviny. Uvedené potraviny navíc obsahují značné množství vlákniny, která vyživuje náš střevní mikrobiom (zdravé bakterie ve střevech), vitamínů a minerálů.

Zůstaňte hydratovaní

Správná hydratace vás sice nemusí nutně chránit před bakteriemi a viry, ale chráníte se díky ní před dehydratací, která je pro vaše tělo velmi nebezpečná – způsobuje totiž bolesti hlavy, zhoršuje fyzickou výkonnost, soustředění, náladu, trávení a funkci srdce a ledvin. To jsou komplikace, které vás mohou činit mnohem více náchylnějšími k nemocem, s čímž souvisí i další nebezpečná rizika. Abyste předešli problémům, snažte se denně vypít dostatek tekutin, a to 1,5 až 2 litry vody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jezte více zdravých tuků

Zdravé tuky, které jsou obsažené například v avokádu, olivovém oleji nebo lososovi, mohou posílit imunitní reakci našeho těla na nebezpečné patogeny tím, že snižují zánět. S tím však souvisí také snížení rizika výskytu srdečních chorob, cukrovky 2. typu a vyšší obranyschopnost našeho imunitního systému. Pokud nedokážete získat dostatek těchto zdravých tuků z potravin, můžete sáhnout například po doplňcích stravy, jako jsou omega-3 mastné kyseliny.

Jak posilujete přirozenou obranyschopnost vašeho těla vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy