Zázrak jménem faraonské zlato: Černá směs zabíjí patogeny, léčí kašel a posiluje imunitu

Během chladných měsíců se vyplatí zařadit do svého jídelníčku faraonské zlato. Ochrání vás před nepříjemnými nemocemi a posílí vaši imunitu.

faraonské zlato i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Faraonské zlato je velmi užitečný přírodní prostředek, který je znám již po staletí v ájurvédské tradiční medicíně. Indičtí mniši ho v minulosti doporučovali zejména k léčbě bronchitidy, kašle, průjmu a dalších problémů s trávicím traktem, detoxikaci těla, ochraně srdce a také posílení obranyschopnosti imunitního systému. Připravit si ho nyní můžete i vy, neboť to dle lékařky Jerlyn Jones vyžaduje pouze pár ingrediencí a chvilku vašeho času. 

Faraonská směs a lidské zdraví 

Hlavní účinnou složkou faraonského zlata je černý kmín, který obsahuje řadu silných sloučenin, včetně cysteinu, methioninu, sterolů, saponinů a alkaloidů. Ty mají velmi dobrý vliv na lidské zdraví a podporují mnoho procesů, včetně trávení, detoxikace a především také funkci imunitního systému. Aby však byly vlastnosti tohoto přírodního léčiva ještě silnější, je třeba ho smíchat s dalšími účinnými složkami. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 100 gramů přírodního medu
  • 100 gramů semen černého kmínu
  • 1-2 hvězdičky anýzu
  • 10 hřebíčků 
černý kmín iZdroj fotografie: Depositphotos
Černý kmín v kombinaci s dalšími ingrediencemi skvěle podporuje tělo

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Veškerá koření stačí rozdrtit na jemný prach v mlýnku na kávu, poté je přidat k medu a vše důkladně promíchat. Jakmile budete hotovi, směs přelijte do vhodné nádoby a užívejte 2 až 3 čajové lžičky každý den (pro dospělé). Děti by měly být dle serveru Healthline opatrnější a denně jíst maximálně půl lžičky směsi. Přidat ji můžete například do čaje, mléka nebo také ovesných vloček. Záleží pouze na vás. 

Černý kmín

Černucha neboli černý kmín sníží cholesterol, tlak i krevní cukr

Imunita jako ze železa 

Faraonské zlato mimo jiné působí jako diuretikum a má antihypertenzní a protizánětlivé účinky. Jeho pravidelné užívání vás proto ochrání před mnoha lehkými i závažnými nemocemi, a to včetně cukrovky 2. typu nebo srdečního infarktu. Za zmínku stojí také obsažený hřebíček, který zklidňuje bolavé hrdlo a čistí dýchací cesty. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech sladkého medu

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články