Zázrak za pár korun: Pomůže proti bolesti, popáleninám a zubnímu kazu

Pokud vás trápí kožní problémy nebo bolesti zubů, nemusíte nutně spěchat k lékaři. Skvěle vám dokáže pomoci tento levný a účinný domácí lék.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kokosový olej je velmi účinné přírodní léčivo, které nabízí řadu zdravotních přínosů, a to počínaje podporou pokožky až po zmírnění různých bolestí. Tyto účinky si získal zejména díky svému obsahu antioxidantů, které podporují organismus, pomáhají ničit nepřátelské látky a podle lékařky Kim Chin také výborně regenerují rány na těle. Navíc je velmi levný a seženete jej téměř v každém větším obchodě s potravinami. Pohodlná je poté i jeho samotná aplikace a mimo jiné jej můžete také zařadit do svého jídelníčku. 

Výborně zabíjí vši 

Vši mohou znamenat velké nebezpečí zejména pro děti, neboť se často šíří právě ve školách, školkách nebo podobných komunitách. Pokud jste si všimli, že jimi trpí i váš potomek, pak nemusíte nutně používat drahé chemické prostředky nebo parazity jednoho po druhém vytahovat z vlasů. Stačí smíchat kokosový olej s anýzovým sprejem (ingredience důkladně promíchejte, abyste získali jednolitou hmotu) a směs poté nanést přímo na pokožku hlavy a vlasy. Poté vyčkejte alespoň 30 minut a nakonec vlasy umyjte. Všechny vši do jedné uhynou. 

„Když vás bolí v krku, snězte kousek hořké čokolády,“ a dalších 10 triků na bolest všeho druhu, když nemáte po ruce léky

Lék proti bolesti

Kokosový olej má vynikající protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Pokud se tedy potýkáte s nepříjemnou bolestí kdekoli na těle, stačí jej podle webu MedicalNewsToday nanést zvenčí na pokožku. Jakmile na to půjdete, pokuste se prostředek do postižené oblasti pořádně vmasírovat, aby se dokázal co nejlépe vstřebat. Takto postupujte alespoň dvakrát denně (nejlépe ráno a večer) a brzy budou veškeré nepříjemné pocity pryč.

Rány a popáleniny

Asi nejlépe se kokosový olej osvědčil při léčbě ran a popálenin na pokožce. Důvodem je především skutečnost, že je bohatý na antioxidanty, pomáhá regenerovat kožní tkáň a urychluje proces hojení. Zároveň však dokáže dezinfikovat poraněné místo a pomáhá předcházet zánětům. Stačí jej několikrát denně nanést na postiženou oblast a již po prvním dni si budete moci všimnout pozitivních změn. Pozor však, že byste jej neměli nanášet do otevřených ran, neboť by mohl bránit v tvorbě strupu a regeneraci kůže. 

Kokosový olej a kokos na stole iZdroj fotografie: Freepik
Kokosový olej výborně léčí rány a popáleniny

Antibakteriální vlastnosti 

Kokosový olej obsahuje také kyselinu laurovou, která v těle působí proti nepřátelskými patogenům, jako jsou bakterie a jiné nebezpečné mikroorganismy. Pokud jej tedy začnete pravidelně konzumovat, můžete se ochránit před mnoha nebezpečnými onemocněními nebo dokonce vyléčit stávající. Tato látka totiž dokáže velmi účinně zničit veškeré nepřátelské mikroorganismy, a navíc výrazně podporuje obranyschopnost imunitního systému. Na webu JakZdravě jsme také nedávno psali o tom, jak si s bakteriemi dokáží poradit sladké fíky

Dejte si do kávy lžičku kokosového oleje a uvidíte, jak se vám změní život

Prevence zubního kazu a bolesti zubů 

V neposlední řadě dokáže toto účinné přírodní léčivo chránit vaše zuby před bolestí a vznikem zubního kazu. To především díky obsahu účinných antioxidantů a podpůrných kyselin, které ničí záněty a bakterie způsobující tyto nepříjemné stavy. V tomto případě si můžete například kokosovým olejem čistit zuby nebo jej pravidelně nechávat rozpustit v ústech. Pomůže vám samozřejmě i v případě běžné konzumace, ale tímto způsobem se dostane do všech potřebných míst a přinese vám požadovanou úlevu. 

Jak se kokosový olej osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články