Už žádné žaludeční bakterie, válku proti nim vyhrají fíky

Žaludeční bakterie mohou být velmi nebezpečné. Abyste se zbavili nepříjemných příznaků i samotných bakterií v žaludku, můžete zkusit recept z fíků.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Boj s přemnoženými žaludečními bakteriemi bývá často na dlouhé lokte. Tyto problémy se samozřejmě dají léčit, ale často se s léčbou pojí nepříjemné vedlejší účinky. Mnohem lepší je se do tohoto stavu nedostat. Když už se to stane, můžete napřed vyzkoušet bezpečný přírodní recept. Některé druhy potravin dokážou léčit. V tomto případě jsou vašimi zachránci fíky.

Recept proti žaludečním bakteriím

Tento lidový recept připravíte snadno. Stačí vám k tomu pouhé dvě ingredience. Největším negativem je dlouhá doba, než se odleží. Ale i to se dá obejít.

Co budete potřebovat?

Postup přípravy receptu:

  1. Fíky nakrájejte na čtvrtiny a vložte je do skleněné misky. Volte takovou, která půjde uzavřít.
  2. Nyní zalijte fíky kvalitním olivovým olejem a misku uzavřete.
  3. Nálev nechte 40 dní odstát.
  4. Každé ráno si dejte na lačný žaludek jeden kousek fíku a jednu čajovou lžičku olivového oleje z nálevu.

Jistě si teď říkáte, že 40 dní je hodně, když máte problém teď. V tom případě si připravte dvě misky s tím, že tu první začnete konzumovat už po 7 dnech. Účinek bude mírnější, ale stále pozitivní.

Další doporučení proti žaludečním bakteriím

Abyste se nadobro vyléčili a vrátili svému žaludku harmonii, budete muset upravit jídelníček. Žádné pálivé a ostré koření, žádné smažené ani mastné. Jezte dušené nebo vařené jídlo. Zařaďte do stravy fíky a olivy, které mají pozitivní účinky trávení.

Nakrájené fíky na dřevěném prkénku iZdroj fotografie: Pixabay

Na co fíky v oleji ještě pomáhají?

Fíky naložené v olivovém oleji se primárně doporučují proti žaludečním bakteriím. Tento lék má ale další pozitivní účinky na zdraví. Tak například podporuje zdraví střev, chrání před zácpou a hemoroidy, ale jeho pravidelné užívání může pomáhat i při neplodnosti. Často se uvádí také zlepšení stavů, jako jsou bronchitida a astma. Pro zlepšení žaludečních problémů funguje také hřebíček.

Jaké jsou vaše zkušenosti s účinky fíků?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články