Domácí lék za pár korun: Jen sklenice denně a zlepší se trávení, imunitní systém, a dokonce i sníží bolest

Zázvorová voda nebo zázvorový čaj – stačí sklenice denně tohoto moku a budete na svém zdravotním stavu pozorovat množství pozitivních změn.

Žena pijící čaj i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zázvor je vynikající koření s charakteristickou chutí, které se v poslední době stává oblíbeným lékem při nachlazení. Jeho zdravotní účinky sahají ale mnohem dále. Může být všestranným lékem na trávení, doplňkem pro podporu imunity, a dokonce vám může pomoci snížit bolest. Podívejte se, co všechno ještě zázvor umí.

Vliv zázvoru na trávení

Zázvor pomáhá zlepšovat trávení a zmírňuje podráždění trávicího traktu. Jeho protizánětlivé účinky pomáhají zmírňovat projevy gastritidy. Také podporuje slinění, takže podporuje rozklad a štěpení potravy, a tím následně její trávení. Při nevolnosti, ať už byla způsobena čímkoli, vám může zázvor ulevit. Stačí ho kousek žvýkat nebo si dát šálek zázvorového čaje a hned vám bude lépe. Se zázvorem se dá i dobře hubnout, jak jsme na JakZdravě již psali.

Proti bolest i proti zánětu

Zázvor pomáhá na bolest svalů až o čtvrtinu, a navíc, jak potvrzuje web Healthline, zmírňuje záněty. Pokud pravidelně pijete zázvorový čaj, pak tím chráníte tělo před záněty. A pokud se vyskytnou, nemají šanci pokročit do závažného stádia.

Hrnek s čajem, zázvorem a citronem iZdroj fotografie: Freepik
Zázvorový čaj vás zbaví mnoha zdravotních potíží.

Zázvor a srdce

Jak předesílá WebMD, zázvor je plný vitamínů, minerálů a aminokyselin, které pomáhají pro zdravý krevní oběh a snižují tak riziko vzniku srdečních chorob. Zázvor pomáhá ředit krev a chrání krevní cévy před ukládáním tuků. Tím vás chrání proti ateroskleróze, mrtvici a infarktu. Některé zdroje přirovnávají zázvor k aspirinu, akorát nemá vedlejší účinky.

rakovina konečníku

Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše

Posílení imunitního systému

Pití zázvorového čaje pomáhá imunitnímu systému, aby správně fungoval. Obsahuje velké množství antioxidantů, takže pomáhá předcházet i chronickým chorobám a poškozování buněk v souvislosti s oxidačním stresem. Zázvor pomáhá i proti virům, takže ho můžete využívat během chřipky i obyčejného nachlazení. Jak si připravit a jak užívat zázvorový čaj, to popsala naše redakce již dříve.

Na jaké neduhy používáte zázvor vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články