Přírodní šťáva nabitá až po okraj živinami. Aloe vera přispívá ke správné funkci jater a trávení, její zdravotní přínosy jsou nedocenitelné

Aloe vera je sukulentní druh rostliny z rodu aloe, která hojně roste v tropickém podnebí a již po staletí se její šťáva používá jako léčivý prostředek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Šťáva z aloe vera je lepkavá, hustá tekutina, která se nachází v dužině listů této rostliny, a je především známá jako prostředek k léčbě popálenin od slunce. Konzumace tohoto zdravého elixíru ve formě šťávy vám však poskytne řadu dalších zdravotních výhod. Její příprava vám přitom nezabere moc času. Správná šťáva bude mít jemnou chuť, která se hodí mimo jiné i do koktejlů a šejků. Je to prostě skvělý doplněk stravy a vy se v tomto článku můžete dozvědět, jak vám tato superpotravina prospěje.

Už žádná dehydratace 

Rostlina aloe je velmi bohatá na vodu, takže konzumace její šťávy je ideálním způsobem prevence nebo léčby dehydratace. Správná a dostatečná hydratace pomáhá vašemu tělu také s detoxikací, a to tím, že vaše tělo zbavuje veškerých nečistot. Šťáva také obsahuje pořádnou dávku živin, které optimalizují výkon vašich tělesných orgánů, což je velmi důležité pro játra. Ty jsou totiž z velké části zodpovědné za detoxikaci krve a produkci moči. Vaše tělo potřebuje více tekutin také po náročném cvičení.

iZdroj fotografie: PexeIs

Správná funkce jater

Pokud jde o detoxikaci, je klíčové mít zdravá játra. Šťáva z aloe vera je vynikajícím způsobem, kterým si je udržíte ve formě. Je to především proto, že játra fungují nejlépe, když je tělo dostatečně vyživené a hydratované. Zmíněná tekutina je tak pro játra ideálním pomocníkem, a navíc obohacuje o fytonutrienty.

Čistá pleť

Hydratační šťáva z aloe vera může pomoci snížit četnost a výskyt akné nebo zmírnit kožní onemocnění, jako je lupénka a dermatitida. Je to především proto, že je bohatým zdrojem antioxidantů a vitaminů, které mohou pomoci chránit vaši pokožku. Bylo také prokázáno, že důležité sloučeniny obsažené v aloe vera neutralizují účinky ultrafialového (UV) záření, udržují zdraví pokožky a pomáhají předcházet vzniku jemných linek a vrásek.

iZdroj fotografie: Pixabay

Obsahuje spoustu živin

Šťáva z aloe vera je plná živin a její konzumace je vynikajícím způsobem, kterým si zajistíte, abyste jich měli dostatek. Obsahuje například důležité vitaminy a minerály, jako jsou vitaminy B, C, E a kyselina listová. Navíc z ní ale také můžete získat (i když v menším množství):

 • vápník
 • měď
 • chrom
 • sodík
 • selen
 • hořčík
 • draslík
 • mangan
 • zinek

Aloe vera je také jedním z mála rostlinných zdrojů vitaminu B-12, což je vynikající zprávou především pro vegetariány a vegany.

Příznivé účinky na trávení 

Aloe vera obsahuje několik enzymů, o kterých je známo, že pomáhají při štěpení cukrů a udržují vaše trávení v hladkém chodu. Pokud váš trávicí systém neprovádí svou činnost správně, nevstřebáte všechny živiny z jídla, které sníte. Abyste mohli těžit z výhod stravy, musíte udržovat svůj vnitřní motor zdravý. Aloe vera může problémům zabránit a dokáže pomoci snížit podráždění žaludku a střev. Pomáhá také ulevit lidem se syndromem dráždivého tračníku a zánětlivými střevními poruchami.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zkrášlující účinky 

Mít po ruce šťávu z aloe vera se může hodit i pro případ, že chcete využít nejen její zdravotní výhody, ale také řadu kosmetických přínosů. Zkuste ji využívat jako:

 • Podkladovou bázi pod make-up. 
 • Odstraňovač make-upu.
 • Prostředek proti spáleninám od slunce.
 • Lehký hydratační krém.
 • Pomoc pro ošetření podrážděné pokožky hlavy.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí