Kombinace medu a skořice pomůže s hubnutím, podpoří i zdraví srdce

Med v kombinaci se skořicí představuje jedinečný lék, který podpoří vaše zdraví a ochrání vás před mnoha nemocemi. Stačí jej konzumovat pravidelně.

med se skořicí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Skořice a med patří mezi nejúčinnější přírodní složky, které obsahují řadu užitečných látek a prospívají lidskému tělu v mnoha směrech. To je také důvod, proč je již po dlouhá staletí užívá mnoho kultur v tradiční medicíně jako jedinečnou směs pro léčbu a prevenci velkého množství onemocnění. Kromě toho se podle lékařky Amy Richter jedná o velmi chutnou kombinaci, kterou lze přidat do řady pokrmů a nevyjde vás na mnoho peněz – rozhodně byste ji proto měli vyzkoušet i vy. Změnu pocítíte již během několika dní. 

1) Nižší riziko vzniku srdečních onemocnění 

Směs medu a skořice je skvělý přírodní prostředek, který vás ochrání před výskytem srdečních onemocnění. Důvodem je především skutečnost, že snižuje několik rizikových faktorů, které k tomuto problému přispívají, a to zejména co se týče vysoké hladiny cholesterolu, vysokého krevního tlaku a zánětu. Obě potraviny jsou navíc bohaté na antioxidanty, které zlepšují průtok krve srdcem a zabraňují tvorbě krevních sraženin, čímž snižují riziko infarktu a mrtvice. 

2) Podporují hubnutí 

Med i skořice obsahují esenciální hormony, které potlačují chuť k jídlu, díky čemuž vám pomohou snížit nutkání přejídat se během dopoledne či odpoledne. Stejně tak obě ingredience podporují zdraví trávicího traktu a metabolismu, což jsou zásadní faktory při shazování přebytečných kil. Kromě toho vám obě tyto lahodné potraviny mohou zpestřit jídelníček, takže si budete moci vychutnat každé vaše jídlo mnohem více – nejlépe však uděláte, pokud je budete jíst ihned po ránu. 

3) Běžná nachlazení

Skořice a med mají silné antioxidační a antibakteriální vlastnosti, které vám dokáží pomoci také při nachlazení a chřipce. Jakmile je zařadíte do svého jídelníčku, účinně začnou potlačovat kašel, posílí obranyschopnost imunitního systému a zmírní příznaky nepříjemného onemocnění. Vy se tak ve výsledku zotavíte mnohem dříve, a ještě si na tom se vší pravděpodobností pochutnáte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Energie po celý den 

Účinná kombinace medu a skořice je také skvělý prostředek pro zvýšení energie, díky kterému se budete cítit mnohem lépe jak po psychické, tak i fyzické stránce. Důvodem může být vysoký obsah přírodních cukrů a stopového množství určitých enzymů v obou ingrediencích, které pomáhají bojovat proti únavě a podporují rychlost metabolismu. To může být mimo jiné užitečné také při hubnutí, neboť vás již nebude brzdit pocit vyčerpání po tréninku. 

5) Zmírnění artritidy a infekce močových cest 

Léky nejsou jediným způsobem, jak zvládnout bolest při artritidě. Se zmírněním příznaků vám také dokáže pomoci pravidelné užívání šálku horké vody se 2 lžícemi medu a 1 lžičkou skořice. Stejně tak vám tato kombinace dokáže skvěle pomoci v prevenci a boji proti infekci močových cest. 

Jak často jíte kombinaci medu a skořice vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články