Kombinace medu a skořice pomůže s hubnutím, podpoří i zdraví srdce

Med v kombinaci se skořicí představuje jedinečný lék, který podpoří vaše zdraví a ochrání vás před mnoha nemocemi. Stačí jej konzumovat pravidelně.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Skořice a med patří mezi nejúčinnější přírodní složky, které obsahují řadu užitečných látek a prospívají lidskému tělu v mnoha směrech. To je také důvod, proč je již po dlouhá staletí užívá mnoho kultur v tradiční medicíně jako jedinečnou směs pro léčbu a prevenci velkého množství onemocnění. Kromě toho se podle lékařky Amy Richter jedná o velmi chutnou kombinaci, kterou lze přidat do řady pokrmů a nevyjde vás na mnoho peněz – rozhodně byste ji proto měli vyzkoušet i vy. Změnu pocítíte již během několika dní. 

1) Nižší riziko vzniku srdečních onemocnění 

Směs medu a skořice je skvělý přírodní prostředek, který vás ochrání před výskytem srdečních onemocnění. Důvodem je především skutečnost, že snižuje několik rizikových faktorů, které k tomuto problému přispívají, a to zejména co se týče vysoké hladiny cholesterolu, vysokého krevního tlaku a zánětu. Obě potraviny jsou navíc bohaté na antioxidanty, které zlepšují průtok krve srdcem a zabraňují tvorbě krevních sraženin, čímž snižují riziko infarktu a mrtvice. 

2) Podporují hubnutí 

Med i skořice obsahují esenciální hormony, které potlačují chuť k jídlu, díky čemuž vám pomohou snížit nutkání přejídat se během dopoledne či odpoledne. Stejně tak obě ingredience podporují zdraví trávicího traktu a metabolismu, což jsou zásadní faktory při shazování přebytečných kil. Kromě toho vám obě tyto lahodné potraviny mohou zpestřit jídelníček, takže si budete moci vychutnat každé vaše jídlo mnohem více – nejlépe však uděláte, pokud je budete jíst ihned po ránu. 

3) Běžná nachlazení

Skořice a med mají silné antioxidační a antibakteriální vlastnosti, které vám dokáží pomoci také při nachlazení a chřipce. Jakmile je zařadíte do svého jídelníčku, účinně začnou potlačovat kašel, posílí obranyschopnost imunitního systému a zmírní příznaky nepříjemného onemocnění. Vy se tak ve výsledku zotavíte mnohem dříve, a ještě si na tom se vší pravděpodobností pochutnáte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Energie po celý den 

Účinná kombinace medu a skořice je také skvělý prostředek pro zvýšení energie, díky kterému se budete cítit mnohem lépe jak po psychické, tak i fyzické stránce. Důvodem může být vysoký obsah přírodních cukrů a stopového množství určitých enzymů v obou ingrediencích, které pomáhají bojovat proti únavě a podporují rychlost metabolismu. To může být mimo jiné užitečné také při hubnutí, neboť vás již nebude brzdit pocit vyčerpání po tréninku. 

5) Zmírnění artritidy a infekce močových cest 

Léky nejsou jediným způsobem, jak zvládnout bolest při artritidě. Se zmírněním příznaků vám také dokáže pomoci pravidelné užívání šálku horké vody se 2 lžícemi medu a 1 lžičkou skořice. Stejně tak vám tato kombinace dokáže skvěle pomoci v prevenci a boji proti infekci močových cest. 

Jak často jíte kombinaci medu a skořice vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům