Kombinace olivového oleje a citronu pročistí tělo a pomůže na bolest kloubů

Kombinace olivového oleje a citronu nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů, ze kterých může těžit každý. Stačí ji přidat do svého jídelníčku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Olivový olej a citron, nebo spíše citronová šťáva, jsou podle lékařky Helen West v kombinaci velmi užitečným přírodním lékem, který společně přináší řadu výhod pro lidské zdraví. Stačí vám například jedna čajová lžička směsi denně a můžete se ochránit před řadou nebezpečných problémů, nebo pokud již problémy nastaly, tak je snadněji léčit. Kromě toho se jedná o zcela přírodní lék, který na rozdíl od komerčních léků nemá žádné kontraindikace. 

Kombinace olivového oleje a citronu

Kombinace olivového oleje a citronu je velmi účinná směs, která nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Aby byla co nejsilnější, stačí vám smíchat přibližně 1 polévkovou lžíci oleje a šťávu z jednoho citronu – vzniklou směs pak stačí rozdělit na tři nebo čtyři části a ty konzumovat v průběhu dne, a to nejlépe vždy před hlavním jídlem. Je ovšem důležité zmínit, že byste směs nikdy neměli nechávat odležet do druhého dne, neboť nejlépe účinkuje, když je čerstvá. Z dlouhodobého hlediska se poté můžete těšit z níže uvedených zdravotních přínosů: 

1) Vyživuje vlasy, nehty a pokožku

Kombinace olivového oleje a citronové šťávy vám již po několika týdnech přinese pozitivní účinky, které se projeví především na vlasech, nehtech a celkovém vzhledu vaší pleti. Pokud chcete tyto účinky ještě více umocnit, můžete směs také vtírat do okolí nehtů a do vlasové pokožky (nechte ji působit několik minut a poté smyjte studenou vodou). Jedná se navíc o zcela přirozený proces, a proto se nemusíte bát žádných vedlejších účinků, což bohužel v případě některých komerčních výrobků říci nelze. 

2) Působí proti bolesti kloubů a čistí játra 

Tato účinná směs díky svým protizánětlivým účinkům působí také proti bolestem kloubů, a to již během několika dní – stejně tak vám však její pravidelná konzumace pomůže detoxikovat játra, což je velmi důležité pro udržení dobrého zdraví. Jedná se totiž o proces, při kterém dochází k vylučování škodlivých toxinů z těla ven, které v případě nahromadění způsobují únavu, otoky a kožní problémy (jejich působení navíc zvyšuje riziko vzniku mnoha onemocnění, jako je například rakovina nebo srdeční infarkt).

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Zlepšuje funkci srdce

Olivový olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají zlepšovat krevní oběh, chránit cévy před poškozením a zlepšovat funkci srdce. Stejně tak pomáhají díky svým protizánětlivým vlastnostem snižovat riziko vzniku některých onemocnění, jako je například infarkt myokardu nebo mozková mrtvice. Citron poté dodává směsi bohaté množství vitamínu C, který podporuje obranyschopnost těla vůči mnoha problémům a podporuje pružnost a sílu cév. 

4) Podporuje trávení

Kombinace olivového oleje a citronové šťávy také nabízí řadu užitečných vitamínů, které podporují trávení – to například tím, že pomáhají promazávat střevní sliznici a stimulovat funkci žlučníku, který je ke vstřebávání potravy nezbytný. Stejně tak užitečné jsou také obsažené antioxidanty, které chrání trávicí trakt před poškozením a dokáží zmírňovat problémy, jako je například chronický zánět. 

Jak často konzumujete tuto blahodárnou kombinace vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články