Zdravý žaludek i zdravé srdce: Kdo zařadí do jídelníčku tento nápoj, vážné nemoci se mu vyhnou obloukem

Tento nápoj nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí ho zařadit do svého každodenního jídelníčku a získáte ochranu před mnoha nemocemi.

nápoj z červené řepy i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kvásek z červené řepy patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky, které posilují organismus a zlepšují trávení. Nápoj také obsahuje řadu důležitých sloučenin podporujících tělesné funkce a celkové zdraví jedince, přičemž vás podle lékařky Jerlyn Jones ochrání před nebezpečnými nemocemi. Připravit si ho navíc můžete velmi snadno, a to z pohodlí svého domova. Budete k tomu potřebovat pouze chvíli vašeho času a několik levných ingrediencí.  

Kvásek z červené řepy a lidské zdraví 

Kvásek z červené řepy je nápoj plný vitamínů (vitamíny A, B, C, E a K) a minerálů, jako je železo, draslík, hořčík, fosfor a vápník, přičemž jedna sklenice tohoto nápoje poskytuje zhruba 4 gramy vlákniny. Obzvláště účinně se jeho konzumace osvědčila při zvýšeném cholesterolu, který pomáhá velmi účinně snižovat a stejně tak zabraňuje vzniku krevních sraženin. Ještě lepší účinek pak může mít, pokud budete i cvičit. 

Příprava léčivého nápoje 

Červená řepa podle serveru WebMD také velmi dobře prospívá trávicím procesům a zpomaluje stárnutí organismu, přičemž snižuje riziko různých nemocí, jako je například rakovina žaludku. Samozřejmě je důležité konzumovat ji pravidelně, protože jen tak získáte maximální účinek. K přípravě nápoje budete potřebovat následující ingredience: 

Červená řepa iZdroj fotografie: Pixabay
Kvas z červené řepy nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví
  • 1 kilogram červené řepy
  • 1,5 litru teplé převařené vody
  • 1 polévkovou lžíci soli
  • půl hlavy česneku
  • 25 zrnek pepře
  • 8 zrnek nového pepře
  • 6 bobkových listů

Červená řepa funguje na 9 zdravotních problémů. Pomáhá řešit vrásky, anémii, ale i hodnotu krevního tlaku

Postup pro přípravu je poté již velmi snadný. Červenou řepu nejprve nakrájejte na plátky, poté je vložte do sklenice a přidejte zbylé koření. Vše následně zalijte teplou vodou, pevně zavřete a odložte na zhruba dva týdny na tmavé a chladné místo. Jakmile uplyne stanovená doba, nápoj přeceďte a nalijte ho do menších sklenic nebo lahví, přičemž se ho snažte skladovat v ledničce. Na webu JakZdravě jsme psali o dalších zdravotních přínosech červené řepy

Jak se nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články