Zelenina věčného mládí: Zařadit ji do jídelníčku se vyplatí. Zajistí pleti pružnost, vyživí ji a zpomalí tvorbu vrásek

Zdravotní přínosy zeleniny není potřeba dlouze zmiňovat. Ovšem některé druhy napomáhají ke zdraví pokožky více než jiné. Tyto čtyři tipy vám jistě dodají na kráse.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pečujete denně o svou pleť čistícími kosmetickými prostředky? To je první polovina úspěchu. Ta druhá spočívá v péči zevnitř. Velkou roli hraje životní styl a zdravá strava. Pokud chcete, aby vaše pokožka zářila, dejte na doporučení Atli Arnarson. Tato odbornice na výživu dospělých zdůrazňuje velký efekt fialového zelí na zdraví střev a kůže. Pohoda střev a kůže jde totiž ruku v ruce.

Zelenina, která vám půjde k pleti

Zelenina obsahuje velké množství vitamínů a vlákniny, která podporuje zdravou práci střev. Přes střeva totiž kůže přijímá základní složky výživy (cukry, tuky, bílkoviny) a vitamíny a antioxidanty. Která zelenina je tedy pro pleť nejlepší?

Brokolice

Velmi bohatým zdrojem vitamínu C, bílkovin, zinku a luteinu je brokolice. Zinek je pro pokožku velmi důležitý, pomáhá jí v regeneraci. Lutein patří mezi karotenoidy, zvyšuje pružnost kůže a dokáže ji ochránit před škodlivými účinky slunečního záření. Brokolice se dá přidávat do těstovinových salátů, omelet nebo jen jako příloha k hlavnímu jídlu. Velice chutný a zdravý je také brokolicový krém.

Rajčata

Rajčata mají mnoho pozitivních účinků na zdraví, včetně předcházení mnoha nemocem a zlepšování zdraví plicní tkáně. Najdete v nich hodně vitamínu C a lykopen. Lykopen je antioxidant, který pomáhá kůži udržovat pružnou, správně hydratovanou a dokonce umí vyhlazovat jemné vrásky. Rajčata si nejvíce vychutnáte čerstvá v podobě salátu, přidávat je můžete i do omáček.

Červená paprika

Jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C je právě červená paprika. Vitamín C zlepšuje stav pokožky, protože podporuje produkci kolagenu. Ten kůže potřebuje, aby mohla vytvářet nové buňky. Samozřejmě vám také pomůže budovat imunitu proti různým nemocem. Syrová červená paprika je šťavnatá a velmi chutná, přidat ji můžete do salátů nebo do vařených pokrmů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Fialové zelí

Fialové zelí se zařadilo mezi super potraviny. Obsahuje vitamíny C, A, E, K a antioxidanty, které uzdravují pokožku po nadměrném slunění. Zelí je nízkokalorické, má hodně vlákniny a pro střeva je hotovou pohádkou. Tím, že zlepšuje střevní pohodu, zlepšuje také pleť. Navíc má pěknou fialovou barvu, takže v salátu splní také důležitou estetickou stránku pokrmu. Jí se přece i očima.

Co ještě nesmí chybět

Pro pěknou a zdravou pleť nesmí chybět dostatečný pitný režim. Pijte co nejvíce čisté vody, abyste udrželi pokožku hydratovanou. Každodenní péči o pleť kosmetickými hydratačními přípravky podpořte dostatečným a hlavně pravidelným spánkem. Nezapomínejte na vlákninu, protože zdraví kůže začíná u správné funkce střev.

Jak si udržujete krásnou pleť vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články