Kdo nemá tento čaj v kuchyni, dělá velkou chybu. Chrání před cukrovkou i mrtvicí

Zelený čaj není jen osvěžující nápoj, pomůže vám v boji s cukrovkou, rakovinou i kardiovaskulárními nemocemi, včetně mrtvice a infarktu.

zelená čaj i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zelený čaj se pije napříč různými kulturami již po staletí. Nejedná se totiž jen o osvěžující nápoj, ale i zdatného pomocníka při péči o zdraví. Nutriční specialista Jared Meacham, Ph.D. vysvětluje, že zelený čaj má dle dostupných studií skutečně celou řadu zdravotních přínosů. Patří mezi ně například pozitivní vliv na zdraví pokožky, podpora hubnutí a snížené riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny.

Zelený čaj chrání před diabetem i infarktem

Zelený čaj je bohatý na polyfenoly, zejména katechiny, které jsou silnými antioxidanty. Tyto látky pomáhají neutralizovat volné radikály v těle, které mohou poškozovat buňky a přispívat nejen k předčasnému stárnutí, ale i k různým onemocněním, včetně rakoviny a kardiovaskulárních chorob. Pravidelným pitím zeleného čaje tak přispíváte ke svému delšímu a zdravějšímu životu. 

Pravidelná konzumace zeleného čaje je spojována i se snížením rizika srdečních chorob. Jak totiž dodává nutriční expertka Kathy W. Warwick, R.D, zelený čaj přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a krevního tlaku, což jsou klíčové faktory spojené se zdravím srdce a cév. Každodenním pitím zeleného čaje tak mimo jiné snižujete i riziko mrtvice či infarktu.

zelený čaj iZdroj fotografie: Depositphotos
Tento čaj je nejen lahodný, ale i velmi prospěšný

Zelený čaj má protizánětlivé účinky, podporuje hubnutí i imunitu

Díky obsahu polyfenolů má zelený čaj protizánětlivé vlastnosti. Jeho pravidelná konzumace tedy může pomoci snižovat záněty v těle a chránit před různými zánětlivými onemocněními, jako je například artritida. Jak jsme již na JakZdravě zmiňovali, zelený čaj může pomoci i při hubnutí a zrychlení metabolismu. Obsahuje látku nazvanou EGCG, která pomáhá zvýšit spalování tuků a pomoci při redukci tělesné hmotnosti. Díky vysokému obsahu antioxidantů zlepšuje i obranyschopnost organismu a pomáhá mu v boji proti virům a bakteriím.

7 příznaků skrytého zánětu. Projevuje se nápadně, avšak lidé mají tendenci přisuzovat to „běžným problémům“

Kromě toho vám zelený čaj může pomoci i s:

  • detoxikací a zlepšením funkce jater
  • vzhledem pleti (doporučuje se lidem s akné a mastnou pletí)
  • celulitidou,
  • snížením rizika nebezpečných krevních sraženin, před kterými jsme vás na JakZdravě již několikrát varovali

Jak často pijete zelený čaj vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články