Léty ověřených pět bylin, které účinně pomáhají bojovat s bolestí kloubů. Matka příroda ví, jak na to

Problém s klouby je nepřítel mnoha lidí, existuje však způsob, jak se ho zbavit, a to pomocí volně dostupných rostlin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příroda je matka moudrosti a ačkoliv se k ní lidstvo v poslední době nechová moc přívětivě, stále nám dokáže poskytnout velmi léčivé elementy. Může nám také pomoci při různých nemocích a většinou je to mnohem lepší varianta, než utrácení spousty peněz za chemické léky. Nepochybně existují nemoci, pro které jsou léky nepostradatelné, ale existují i ​​takové, které vyléčíte pomocí bylin, jako je těchto pět, které dokážou ulevit kloubům od bolesti. 

Pampeliška 

Pampeliška je nám spíše známá jako plevel, nebo si z ní dívky díky její žlutavé barvě dělají věnečky na hlavu. Ačkoliv se to nezdá, obsahuje velmi silné glykosidy taraxacin a taraxasterol, které stimulují funkci jater. Ty působí velmi pozitivně na náš metabolismus, jelikož se díky nim zrychluje množení chrupavčitých chondrocytových buněk. Zničená chrupavka se tak začne zotavovat, a tím zmizí příčina bolesti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zábělník

Tato rostlina je pravděpodobně tou nejúčinnější. Lze ji užívat jak interně, tak externě. Bolest je okamžitě potlačena a po pravidelném užívání dokonce zmizí úplně. Recepty obsahující zábělník byly objeveny již v sedmnáctém století, to dokazuje, že toto přírodní analgetikum využívali bylinkáři i v dávných dobách. Zmírňuje jak zánět, tak snižuje otoky.

Kopřiva 

Této blahodárné rostliny se snad každý v dětství bál, jelikož ho nepříjemně popálila, ale i kopřiva má velmi pozitivní přínos nejen pro naše klouby. Nejlépe působí proti artritidě, protože má protizánětlivé a analgetické vlastnosti, což znamená, že normalizuje metabolické procesy v kloubu. Důsledkem toho je právě zlepšená výživa chondrocytů, díky čemuž dochází k úlevě od bolesti.

Křen

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neboli dalším označením pouhý plevel, kterého se nejde skoro vůbec zbavit, ať se snažíte, jak chcete. Na druhou stranu má však využití jako skvělé koření nebo lék prosperující zdraví. Léčivý účinek přináší vysoký obsah éterických olejů a vitamínu C. Také byla u křenu nalezena látka lysozym, která má antimikrobiální účinky. 

Lopuch

Při správném použití má lopuch také léčivý účinek na naše tělo a klouby, obsahuje totiž Inulin, který obohacuje náš imunitní systém. Obsahuje také veliké množství draslíku, který odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla a pomáhá snižovat otoky. Odvar z této rostliny normalizuje vodu a soli v našem metabolismu, což má příznivý účinek na stav tkáně chrupavky.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články