6 koření „věčného mládí“. Podporují tělo zevnitř a účinky se velice rychle projeví i navenek

Příroda nabízí řadu blahodárných bylinek, které podporují tělo a celkové zdraví. Mnohé z nich vám proto pomohou zachovat mládí a krásný vzhled.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Udržet si věčné mládí a krásný vzhled je sen naprosto každého člověka na světě. Ačkoliv lékaři prozatím nevytvořili žádný speciální elixír, příroda nabízí podle nutriční specialistky Kathy W. Warwick řadu blahodárných plodů, které zpomalují proces stárnutí, posilují tělo a chrání ho před různými nemocemi. Právě díky tomu mohou být skvělým klíčem k dlouhému a zdravému životu. Níže se můžete seznámit se 6 nejlepšími bylinkami, jež vám pomohou při dlouhodobé konzumaci zachovat věčné mládí.

1) Kurkuma bojuje proti zánětlivým procesům v těle

Kurkuma patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, proto by rozhodně neměla chybět ve vašem jídelníčku. Nejenže bojuje proti zánětlivým procesům v těle, ale také zlepšuje funkci mozku a díky kurkuminu snižuje riziko vzniku rakoviny. Odborníci doporučují přidávat toto koření do pokrmů spolu s černým pepřem, neboť v takové kombinaci působí ještě účinněji. Vsadit můžete také na pradávný nápoj „zlaté mléko”, který se připravuje z kurkumy, medu a teplého mléka. 

2) Skořice má uklidňující účinky

Skořice je dalším skvělým kořením, jež vám pomůže zachovat zdraví v co nejlepší kondici a poskytne vám dlouhodobější život. Obsahuje přírodní antiseptika, díky kterým disponuje uklidňujícím účinkem, přičemž podporuje některé mozkové funkce a léčí nespavost. Můžete ji přidávat například do ovesné kaše, nebo si z ní připravit čaj. 

iZdroj fotografie: Pixabay

3) Bazalka je ideální při stresu

Stejně jako jiné byliny ze středomoří (tymián, rozmarýn, majoránka…) by ani bazalka rozhodně neměla chybět ve vaší stravě. Nejenže je plná antioxidantů, které přirozeně čistí organismus a chrání tělo před rozvojem závažných onemocnění, ale také léčí stres, úzkost a deprese. Kromě toho chutná naprosto skvěle a hodí se téměř do každého pokrmu. Nejlépe chutná s masem nebo v zeleninových salátech. 

4) Síla česneku 

Stejně jako zázvor by ve vašem jídelníčku neměl chybět ani česnek, který je skvělým přírodním antibiotikem. Své léčivé vlastnosti nabízí především díky látce allicin, jež se rozkládá při zahřátí – největší množství však uvolňuje zasyrova a stroužek musí být čerstvý. Již jeden stroužek denně zabraňuje příznakům nachlazení, urychluje zotavení po nemoci a pomáhá čistit krevní oběh

iZdroj fotografie: Freepik

5) Osvědčený zázvor

Kořen zázvoru je silný přírodní lék, který při každodenní konzumaci dokáže dělat zázraky. Nejenže skvěle pomáhá při horečkách, nachlazení nebo nadýmání a nevolnosti, ale také zlepšuje trávení, čistí krevní oběh a posiluje organismus. Díky tomu přispívá k dlouhodobě zdravému tělu a pomáhá odstraňovat nevzhledné známky stárnutí. Pozor by si před ním však měli dávat osoby s gastrointestinálními a ledvinovými problémy.

6) Pálivé papriky prodlužují život

Poslední skvělé koření, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, jsou pálivé papriky. Ty totiž díky obsahu kapsaicinu dokážou prodlužovat život, neboť tato látka zlepšuje metabolismus, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a skvěle podporuje zdraví srdce. Než však začnete konzumovat některé z výše uvedených bylin, raději se poraďte se svým lékařem. 

Jaké znáte další zdraví prospěšné bylinky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění