Pročistěte ucpané cévy a zlepšete krevní oběh pomocí bylinek, které máte v kuchyni. Snadno bez léků a lékařských prohlídek

Je dobře známo, že srdeční onemocnění jsou čím dál častější. Bohužel už ani nezáleží na věku člověka. Co je ale důležité, je životní styl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Srdeční onemocnění si každoročně vyžádají stovky, možná i tisíce životů. Přitom klíčem ke zdravému srdci není nic jiného než zdravý životní styl. Omezte nezdravá jídla, skončete s nezdravými návyky, protože tyto dvě věci neskutečně oslabují imunitní systém. Začněte užívat níže uvedené bylinky a snažte se žít zdravě.

První bylinou je hloh

Hloh se používá při léčbě angíny pectoris, vysokého krevního tlaku, poruchy trávení a aterosklerózy. Plody tohoto keře mají antioxidační vlastnosti, které stimulují krevní oběh a posilují cévy. Hloh také bojuje se symptomy způsobenými chronickými srdečními chorobami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mateřídouška

Věděli jste, že mateřídouška je známá jako mírné sedativum? A také má vlastnosti, které podporují zdraví srdce. Když si pacienti začnou stěžovat na bušení srdce a bolest na hrudi, lékaři předepisují právě mateřídoušku. Díky vysokému obsahu alkaloidů a draselných solí se mateřídouška používá k léčbě kardialgie a arytmií.

Kakao

Možná se budete divit, ale kakaový extrakt je vynikající pro normalizaci krevního tlaku v těle. Je také dobrým zdrojem hořčíku, který snižuje oxidační stres v těle. Kakao také poskytuje ochranu před rozvojem kardiovaskulárních chorob.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kajenský pepř

Kajenský pepř podporuje srdce a krevní oběh. Perfektně normalizuje srdeční frekvenci. Mezi další jeho vlastnosti patří působení proti plaku v tepnách a zlepšování trávení. Když budete pravidelně do vaší stravy přidávat kajenský pepř, vaše srdce bude zdravé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek

Díky česneku můžete kontrolovat hladinu špatného cholesterolu v krvi. Studie potvrdily, že je česnek účinný při snižování agregace krevních destiček, což je jejich schopnost shlukovat se. Všechny tyto bylinky fungují správně v kombinaci se zdravým stravováním a pravidelným cvičením. Je nutné vést zdravý životní styl, aby vaše tělo bylo v pohodě.

Zdroj: NDTV food, Well & Good

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články