Česnek jako zpevňovač nehtů: Pomůže 15minutová lázeň nebo jeho kousky přímo v laku

U česneku se potvrdilo hned několik blahodárných vlivů na celkové zdraví. Spekuluje se také o jeho pozitivních účincích na posílení nehtů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V průběhu historie se česnek používal hlavně pro jeho léčebné účinky, nyní je jeho největší uplatnění v gastromonii. Zejména pro jeho silnou vůni a lahodnou chuť. Jak potvrzuje lékařka Amy Richter, RD, jeho pozitivní vliv na zdraví nikam nezmizel. Pomáhá například při nachlazení a nyní se spekuluje o jeho účinku na posílení nehtů. Ovšem rad ohledně kvality nehtů je celá řada. Čím své nehty můžete podpořit a čemu je lepší se vyhnout?

Česnek a jeho pozitivní vliv na zdraví

Vědci nyní tvrdí, že většina zdravotních přínosů česneku je způsobena sloučeninami síry, které vznikají, když se stroužek česneku naseká, rozdrtí nebo žvýká. Česnek vyniká nízkým obsahem kalorií, naopak je bohatý na vitamín C, B6 a mangan. Je známo, že česnekové doplňky posilují funkci imunitního systému a poslední studie potvrzují, že také snižují vysoký krevní tlak stejně jako běžné léky. Podobné schopnosti mu byly prokázány i u snížení hladiny LDL (špatného) cholesterolu.

Jak docílit silnějších nehtů?

Silné a zdravé nehty mohou být indikátorem dobrého zdraví, existuje několik typů, jak nehty zpevnit. Je možné si vzít biotin (vitamín H a B6), který pomáhá posílit vlasy a nehty, naopak časté máčení rukou ve vodě může vést k jejich oslabení. Důležitou roli může sehrát také dostatečný příjem tekutin a jídelníček s nutričně bohatou a pestrou stravou. Je také zapotřebí dávat pozor na produkty na nehty, které používáte. Odlakovače by neměly obsahovat aceton a podobně.

iZdroj fotografie: Pexels

Ideální nejsou ani gelové či akrylové nehty. Jejich častá aplikace může vést k loupání nehtů. Ke všemu vystavení ultrafialovému světlu, potřebnému pro gelový lak, bylo identifikováno jako rizikový faktor pro vznik rakoviny. Nehtům také můžete ulevit, když je necháte alespoň týden bez laku, jelikož můžou dýchat. Menší poškození také hrozí, když jsou nehty kratší, jelikož je menší pravděpodobnost, že se zlomí či někde zachytí a podobně.

Česnek pro posílení nehtů

Vzhledem k pozitivním vlastnostem česneku se objevují názory, že díky přítomnosti vitamínu B6 může mít pozitivní vliv i na pevnost nehtů. Je možné si připravit dva, na čtverečky nakrájené stroužky česneku a vložit je do vody. Následně asi 20 minut počkat a pak namočit nehty do vody na cca 15 minut. Poté nehty pořádně umýt a případně nanést lak. Další způsob je rozmačkaný česnek zalít olivovým olejem. Směs je nutné promíchat, nanést na nehty a nechat alespoň 15 minut působit. Další alternativou je velmi najemno rozdrcený česnek přidat přímo do laku.

Jaké rady pro posílení nehtů byste doporučili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články