Česnek s medem, lék na všechny nemoci a přírodní cesta k posílení imunity. Stačí si vyrobit domácí tinkturu

Česnek je všeobecně známý jako všelék na nemoci či přírodní antibiotikum. Zkuste jej zkombinovat s medem a budete velice překvapeni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ne každý miluje česnek, dokonce jej někteří lidé nemohou ani cítit pro jeho štiplavý zápach a pálení v nosu. Mnoho lidí se však shodne, že tato rostlina má vlastnosti, které podporují imunitní systém našeho těla. A pokud jej ještě zkombinujete se silou včelího medu, vytvoříte zázračný všelék na mnoho nemocí. Abyste z takové směsi získali co nejvíce, stojí za to se naučit recepty, v nichž med a česnek ze sebe dostanou všechny své nejzdravější látky a pomohou posílit lidské tělo.

Česnek jedna z nejzdravějších potravin vůbec

Česnek je pravděpodobně jednou z nejzdravějších potravin na světě. Dokonce i mnoho lékařů o něm mluví jako o „všeléku“. Snižuje totiž vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu, předchází ischemické chorobě srdeční, infarktu a ateroskleróze.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Také bojuje proti nachlazení, chřipce a houbovým infekcím. Léčí osteoartrózu, cukrovku a prostatitidu. Je to výborný prostředek k posílení imunitního systému a také skvěle čistí tělo. Výčet jeho pozitivních účinků je nekonečný – zabere vám téměř na vše.

Jak z česneku vymačkat úplně všechno

Pokud chcete znásobit léčivé účinky česneku, použijte jej s medem. Med má své vlastní blahodárné vlastnosti pro tělo a samozřejmě pomáhá snižovat nepříjemný zápach česneku! Tudíž se jedná o vhodný způsob, jak do sebe dostat česnek, i pro lidi, kteří jej nemají příliš v lásce. Ve své syrové formě obsahuje mnoho antioxidantů, enzymů a minerálů, jako je železo, zinek, draslík, vápník, fosfor, hořčík, selen a vitamíny B6, thiamin, riboflavin a niacin. Všechny tyto látky jsou velice důležité pro správné fungování organismu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Příprava je je jednoduchá. Stačí vzít 2 stroužky česneku a 1 lžíci surového medu. Začněte tím, že česnek rozmačkáte nebo nakrájíte na hodně malinké kousky. Pak jej promíchejte s lžící medu. Konzumujte denně na lačno po dobu 7 dnů. Poté si na několik dní udělejte přestávku a kurz opakujte. Tuto směs můžete také zředit vodou, pokud by to na vás hlavně na začátku bylo příliš silné.

Nejen česnek samotný, ale i jeho slupky využijete

Česnekové slupky jsou stejně užitečné jako například pažitka. Dokonce už i ve starém Římě se věřilo, že dodávají mužskou sílu a omlazují. Navíc díky vysokému obsahu pektinů léčí nemoci a posilují zdraví. Další skvělou látkou je kvercetin. Ten se používá k léčbě kataraktu a onkologických onemocnění mléčných žláz, mozku, tlustého střeva, plic a také lymfosarkomu. Dokonce najde využití i v kosmetologii, kde se používá ke zpomalení procesu stárnutí pokožky.

Obyčejné suché slupky z česneku jsou schopny nejen usnadnit práci srdce, ale také očistit cévy od nánosu cholesterolu. Tyto vlastnosti pomáhají předcházet tvorbě krevních sraženin a snižují možnost srdečního infarktu nebo mrtvice.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Recept, jak se dají použít česnekové slupky

Pro vyrobení léčivé medicíny je nutné vzít 3 lžíce nadrcených česnekových slupek. Ty zalijte litrem teplé vody, vložte do vodní lázně a vařte 15 minut. Poté nechte 2 hodiny odležet. Konzumujte 1 polévkovou lžíci maximálně 4krát denně. Je nutné výrobek spotřebovat do jednoho měsíce. Během této doby vyčistí játra, ledviny, močový měchýř, zbaví tělo toxinů, cholesterolu, těžkých kovů a solí. Proceduru lze opakovat po 50 dnech.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus