Chcete otěhotnět a nedaří se vám? Zkuste tyto triky - JakZdravě.cz

Chcete otěhotnět a nedaří se vám? Zkuste tyto triky

Jestli se vám několik měsíců nedaří otěhotnět, je to velmi stresující, zvlášť, pokud o dítě opravdu stojíte. Mnoho žen dělá všechno proto, aby se příště nedostavila menstruace.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Přitom zdravá třicetiletá žena má každý měsíc jen 20 % šanci, že otěhotní. Že to trvá pár měsíců je úplně normální.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Ne každému páru se podaří jednoduše otěhotnět

Není pravda, že můžete otěhotnět, kdykoliv máte sex

Každý měsíc se v těle ženy odehrávají hormonální změny, které způsobují růst a zrání vajíčka ve vaječníků. Každá žena má jiný cyklus, a pokud je vajíčko zralé, uvolňuje se z vaječníku – ovulace. Ovulace ale trvá jen několik hodin, proto je vhodné znát své tělo a vědět, kdy ovulace nastává.

Klíčem je tedy mít sex během ovulace. Spermie přežije v ženském reprodukčním traktu 4-5 dní. Správné načasování je základem. Pokud má žena pravidelné cykly, má napůl vyhráno, protože přesně ví, kdy nastane ovulace. Otěhotnění tak může být snažší.

Pro ty, které nemají pravidelný cyklus, existují ovulační testy, díky kterým zjistíte, jestli ovulace nastává. Seženete je v každé lékárně. Doma si můžete také měřit bazální teplotu. Dělá se to každé ráno ještě předtím, než žena vstane. Měřit se musí ve stejný čas, aby byly výsledky co nejpřesnější.

Další možností je sledovat cervikální hlen. Pokud si ale nejste jistí, v období ovulace se můžete domluvit s gynekologem na pravidelných prohlídkách, kde ultrazvukem zjistí, kdy k ovulaci dojde.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Babské rady obvykle nejsou to pravé

Nevěřte mýtům a babským radám

Neexistuje žádný zaručený způsob, jak otěhotnět. Někdo tvrdí, že když si žena dá po sexu nohy nahoru, určitě otěhotní. Některé lubrikační gely mohou snížit životaschopnost spermií. Jestli chcete otěhotnět, je důležité si vybrat ten správný gel. Rozhodně se vyhněte olivovému oleji a zkuste například řepkový, který nebude mít vliv na kvalitu spermií.

Samozřejmostí je zdravé tělo, kvalitní strava a také pravidelný pohyb. Rozhodně byste neměla:

  • Kouřit
  • Pít alkohol
  • Pít mnoho kávy

Naopak je žádoucí, aby se vám zlepšili stravovací a pohybové návyky. Můžete také užívat různé vitaminy pro podporu otěhotnění, například kyselina listová je velmi doporučována.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů