Základní chyby při nošení spodního prádla, které vás můžou stát zdraví. Nepodceňujte je, jejich dopad je enormní

Správný výběr spodního prádla je základ každého dne. Existují však určitá pravidla, která je dobré dodržovat. Jinak vám hrozí možné zdravotní komplikace.

i Zdroj fotografie: Alamy
                   

Ačkoliv se to může zdát jako zanedbatelná drobnost, je výběr spodního prádla mnohem důležitější, než by si spousta lidí mohla myslet. Také jeho nošení má několik základních pravidel a jejich nedodržováním může docházet k četným problémům zdravotního rázu. Co vše je tedy potřeba o spodním prádle jako takovém vědět a jaká pravidla byste měli dodržovat?

Spodní prádlo, základ oblečení

Spodní prádlo je naprostý základ oblečení, který na sobě můžeme mít. Zakrývá totiž naše nejintimnější partie, a právě proto bychom měli vždy brát ohled na to, aby byly tyto kousky oblečení pohodlné a praktické. K jejich výběru a nošení se tedy váže několik základních pravidel, které bychom měli dodržovat. Mnozí z nás se však dopouštějí několika chyb, které mohou způsobovat nejen nepohodlí, ale také zdravotní komplikace.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krajkové spodní prádlo

Ačkoliv hezké krajkové spodní prádlo vypadá mnohem lépe než obyčejný bavlněný kousek, postrádá svou praktičnost. Vše je způsobeno samotnou krajkou, která, jako látka vyrobená ze syntetické tkaniny, působí neprodyšně a velmi těžce absorbuje pot. Vznikají tedy podmínky jako stvořené pro tvorbu a množení bakterií a výsledkem mohou být nepříjemné kvasinkové infekce v intimních partií. Krajku tedy raději volte pouze občasně a raději sáhněte po klasické bavlně a podobných materiálech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tvarovací spodní prádlo

Podobně jako krajkové prádlo, také stahovací, či jinak řečeno tvarovací spodní prádlo, vypadá na těle hezky a dokáže vytvořit velmi dobrý dojem. Co se však týče praktičnosti, opět se jedná o věc, která není doporučována pro dlouhodobé či časté nošení. Stažením prádlem je totiž vytvořen vyšší tlak na močový měchýř, který kromě častější potřeby na malou, způsobuje také jeho poškození. Také může dojít rovněž ke stačení a poškození nervů v této oblasti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prádlo volené do posilovny

Před další důležitou volbou prádla stojíme také před cestou do posilovny. V tomto momentu bychom tedy raději než na celkový vzhled, měli hledět na pohodlí a praktičnost. Těsné prádlo a legíny tedy sice působí hezky a zvýrazní naše přednosti, pro zpocené tělo však nepředstavují nejvhodnější řešení. Opět se totiž jedná o materiály, které jsou neprodyšné a vhodné jsou tak zejména pro množení a šíření bakterií.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Volba pracího prostředku

I když se to možná nezdá, je volba pracího prostředku mnohem důležitější, než byste si mohli myslet. A u spodního prádla to platí dvojnásob. Pokud tedy volíte klasické parfemované prostředky, děláte chybu. Ty totiž často na oblečení mohou ulpívat a velmi citlivou pokožku intimních partií dráždit a způsobovat alergické reakce či možné záněty. Volit byste tak raději měli prostředky s minimálním chemickým složením a na přírodní bázi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nesprávně padnoucí spodní prádlo

Jednou z nejčastějších chyb při nošení spodního prádla je výběr nesprávného modelu, tvaru nebo velikosti. Takový kousek vám pak nejenže nemusí slušet, ale může být zejména nepraktický pro vaše tělo. Ať už tedy někde tlačí, nebo nesedí tak jako má, raději zvolte takový střih či velikost, který vám stoprocentně sedne a budete se v něm cítit komfortně a dobře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spaní ve spodním prádle

Spodní prádlo je sice důležitou částí oděvu, existují však momenty, kdy si i tělo potřebuje volně odpočinout od celodenního stahování a je lepší tak spát bez spodního prádla nebo dokonce zcela nazí. Pokožka tak může volně dýchat a nikde na těle vás nic nestahuje ani netlačí. Také není tělo nijak zapařováno a pot, který vylučuje nikde nelpí a nezůstává.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nesprávná výměna spodního prádla

Dalším častým problémem, co se spodního prádla týče, je jeho výměna. Ta by dle správnosti měla být na denním pořádku, a podle potřeby klidně i několikrát za den. Mnoho lidí se však toto pravidlo neuvědomuje, nebo jej ignoruje a prádlo nosí i dva nebo více dnů po sobě. Vytváří se tím však opět pouze ideální podmínky pro množení bakterií a vznik infekcí, které v těchto partiích nejsou ničím příjemným.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak jste na tom se spodním prádlem vy? Jaký typ preferujete a co máte na sobě rádi?

Zdroj: Bridhtside, Tommyjohn

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články