Čisté cévy jsou základem zdraví a prevencí proti infarktu a mrtvici. Odvar z kozlíku lékařského je vyčistí přírodní cestou

Přírodní léčba je mnohdy stonásobně účinnější než léky s nespočtem negativních dopadů na lidské zdraví. Kozlík lékařský je neprávem opomíjený, jeho vliv na cévní systém je jedním z nejlepších.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Cévy plní v lidském organismu důležitou funkci a díky nim koluje celým tělem od mozku a orgánů až po konečky prstů kyslík, krev a všechny vitamíny a minerály. Bohužel jsou náchylné ke znečištění a zadržování toxinů. Jejich pravidelná „údržba“ je pro člověka životně důležitá. V opačném případě, kdy jsou cévy už tak poničené a zanesené, nejsou schopné plnit všechny funkce a nedochází k transportu nepostradatelných živin, látek a tekutin. Takový stav ohrožuje člověka na životě a velice těžko se napravuje. Naštěstí existují léky z přírody.

Nenápadné a smrtelné

Největší riziko představuje ateroskleróza. Neléčená choroba může vést až k mrtvici nebo infarktu. Jedná se o zánětlivé onemocnění cév, kdy se jejich stěny zanáší tukem a toxiny. Zužuje se prostor, kudy by mohly tělní tekutiny proudit, je vyvíjen čím dál větší tlak a časem může dojít k jejich ucpání. Takový stav nebývá slučitelný se životem a v Evropě a USA je poměrně častou příčinou úmrtí. Nemoc může být dědičná, ale velkou měrou ji zhoršuje kouření, nadváha, nedostatek pohybu nebo cukrovka.

iZdroj fotografie: Unsplash

Odvar z kozlíku lékařského je skvělá prevence

Způsob, jak snadno předejít komplikacím, je v silách každého z nás. Odvar z léčivých surovin by se měl užívat preventivně, aby pravidelně pročišťoval cévy a pomáhal vylučování toxických a odpadních látek. Jedná se o proceduru, která není vidět, ani sama nemoc do okamžiku skutečných a na životě ohrožujících potíží nezpůsobuje bolest. Prevence je proto o to více důležitá. Pro preventivní opatření není třeba silných a často návykových léků se spoustu vedlejších účinků, mnohem lépe na lidský organismus funguje směs běžně dostupných surovin a bylinek.

iZdroj fotografie: Unsplash

Suroviny: 1 hrst čerstvého kopru (nebo úměrné množství sušeného), 1 hrst mletého kořene kozlíku lékařského, 2 litry vroucí vody, 2 polévkové lžíce medu

Postup: Smíchejte suché suroviny a zalijte vroucí vodou. Nechte vychladnout. Při teplotě kolem 40 stupňů Celsia přidejte požadované množství medu a nechte rozpustit. Před prvním užitím nechte jeden den uležet.

Užívání: Po dobu tří týdnů užívejte jednu polévkovou lžíci lektvaru před každým jídlem. Je jednadvaceti dnech je nutné udělat desetidenní pauzu a cyklus několikrát opakovat. Po měsíci by měly budou cévy mnohem čistší a zlepší se jejich průchodnost, sníží se výskyt a projevy křečových žil a ustanou problémy s hypertenzí.

Zdroj: European Medicine Agency

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články