Citronová verbena – mýdlo, které je ekonomické a bez chemie

Představíme vám několik úžasných výhod mýdla, které se vyrábí z citronové verbeny. Jestli vás zajímá, jak takové mýdlo vypadá, jaké má výhody nebo terapeutické vlastnosti, určitě vám tímto článek uděláme radost.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Mýdlo z citronové verbeny má spoustu zdravotních výhod.

Citronová verbena je keř a získává se z ní éterický olej

Tato rostlina pochází Peru, Bolívie, Chile a Střední Ameriky. Do Evropy se dostala v 17. nebo 18. století. Éterické oleje z této rostliny mají léčivé vlastnosti. Olej se používá již po staletí k léčení:

  • Svalových křečí
  • Zažívacích potíží
  • Jako sedativum
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mýdlo bez chemie je ideální volbou

A jaké jsou výhody citronové verbeny? Je léčivou a aromatickou bylinku, používá se také v kosmetickém průmyslu a ke kulinářským účelům. Horečky, onemocnění nervového systému, žaludku nebo kůže. To je jen malý výčet toho, na co verbena pomáhá. Je známá jako královna aromatických bylin.

Mýdlo můžete používat na všechny typy pleti

Verbena nejen uvolňuje mysl, alel také tělo. Bojuje s příznaky PMS a reguluje menstruační cyklus. Navíc rozkládá celulitidu, poskytuje naší pokožce tonizující a relaxační účinek. Proto se rostlina používá k výrobě mýdel.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Hodí se na všechny typy pleti

Mýdlo bojuje proti stárnutí, zpevňuje pokožku a poskytuje ji mladistvou svěžest. Pomáhá zbavit se akné a pupínků. Verbena snižuje zarudnutí pokožky a můžete ji použít jako chladicí mýdlo. Reguluje oxidační poškození pokožky, zanechá ve vás pocit svěžesti.

Používá se k výrobě organických mýdel, vůně verbeny funguje dokonce jako přírodní deodorant a parfém. Najít ho můžete také v terapeutických masážních centrech, stejně jako v kosmetických salonech. Díky jeho antivirovým vlastnostem dokáže odstranit přebytečný olej z pokožky, aniž by ji vysušil. Jestli jste ještě mýdlo z verbeny nevyzkoušeli, je nejvyšší čas. Vaše pokožka omládne, bude zářívá a zbavíte se pupínků a dalších nečistot. Na internetu najdete i recepty, jak si takové mýdlo udělat doma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jaké zkoušky a potěšení vás v létě čekají? Zjistěte to v runách – velký horoskop je tu
Události247
Události247
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě
VědaŽivě
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?
adbz
adbz
Inovativní dům je jako skládačka z lega. Vyšel na 60 tisíc a postavili ho za pouhých 14 hodin – podívejte se na proces