Potraviny pro detox ledvin stojí jen pár korun, řadu z nich už máte dokonce doma. Zbavte tělo škodlivin a nakopněte své zdraví

Ledviny plní důležitou funkci, a pokud jsou oslabené, může se to projevit mnoha způsoby. Detoxikace pomůže tento orgán správně nastartovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ledviny jsou párovým orgánem, který čistí krav od odpadních látek ve formě moči. Únava, nedostatek energie, otoky, kožní problémy nebo vysoký krevní tlak mohou být příznaky špatné funkčnosti ledvin. Onemocnění ledvin není bolestivé, proto není v mnoha případech výjimkou, že je mnoho pacientů diagnostikováno až s nástupem selhání ledvin. Vhodné je omezení příjmu soli, smažených jídel a dostatečný pitný režim. Nejlepším obdobím pro očistu ledvin se uvádí období zimy a předjaří.

Květák, papriky a zelí zajistí dostatek vitamínů

Květák je zelenina bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály a také je skvělým zdrojem vlákniny. Vyzkoušejte například šťouchaný květák namísto bramborové kaše. Papriky díky vysokému obsahu vitamínu C a vitamínu A dokážou zlepšit imunitní systém, který má většina pacientů s onemocněním ledvin oslabený. Zelí je dostupnou potravinou vhodnou pro nízký obsah fosforu a draslíku, kterým by se nemocní měli vyhnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kuře a ryby jsou nejlepší volbou k obědu

Kuřecí maso obsahuje méně tuku, sodíku a fosforu a je výbornou dietní volbou pro nespočetné množství nabízených receptů. Pokud chcete do svého jídelníčku zařadit ryby, přednostně vyberte tuňáka, lososa nebo makrelu. Zvyšují omega-3 mastné kyseliny a mononenasycené tuky ve stravě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červené hroznové víno a borůvky proti zánětu

Borůvky jsou skvělým zdrojem přírodních antioxidantů. Jsou ideální pro ledvinovou dietu, protože mají nízký obsah fosforu a draslíku a mohou snižovat zánět v těle. Červené hroznové víno obsahuje flavonoidy, o kterých je známo, že pomáhají předcházet zánětům. Vynikající je hroznová šťáva, kterou můžete popíjet kdykoliv během dne.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Olivový olej, česnek a bílky zařaďte do své kuchyně

Pokud začnete v kuchyni používat olivový olej, dopřejete svým ledvinám oddech. Nezatěžuje ledviny a má protizánětlivé účinky. Česnek je výborným léčitelem na všech frontách. Obsahuje vitamín C a B6 a využít ho můžete pro zvýraznění chuti namísto části soli. Jestliže je pro vás vidina dokonalé snídaně tvořená vejci, vzdejte se žloutků, které obsahují vysoký podíl fosforu.

iZdroj fotografie: Freepik

Omezte konzumaci těchto potraviny

Avokádo a banány obsahují vysoké množství draslíku, proto jsou nevhodné pro konzumaci při onemocnění ledvin. Mezi další podobné potraviny můžeme zařadit fazole, hrášek,mléčné výrobky, ořechy, červené druhy masa, sladké brambory, rajčata a sycené nápoje, které obsahují mnoho cukru a přidaného fosforu. Dokážete si sestavit správný jídelníček pro zdraví vašich ledvin?

Zdroj: EatThisNotThat

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr