Bolavé klouby porazí domácí krém z hořčice a medu. Stačí vmasírovat na bolavé místo, úleva se dostaví co nevidět

Vyrobte si jednoduchý, ale velmi účinný krém, který vám pomůže zmírnit bolesti kloubů způsobené mírnou artritidou či podvrtnutím nebo naražením kloubu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bolesti kloubů může způsobovat zvedání těžkých břemen, zlomeniny, úrazy, artritida, revmatismus a mnoho dalších zdravotních faktorů. Zatímco u akutnějších stavů je třeba neprodleně navštívit lékaře, Dr. Brenda B. Spriggs, emeritní klinická profesorka na Kalifornské univerzitě, tvrdí, že bolesti kloubů způsobené podvrtnutím nebo mírnou artritidou lze zmírnit pomocí užitečných domácích prostředků. Jedním z nich je domácí krém, po kterém se budete cítit lépe a bolest rychle zmizí.

Recept na domácí krém na bolest kloubů

Recept pochází ze staré lékařské knihy, je levný, snadný na výrobu, a hlavně obsahuje pouze přírodní ingredience, které máte nejspíše už teď doma. Zde je recept:

Složení:

  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • 1 polévková lžíce soli
  • 1 lžíce pálivé hořčice
  • 1 polévková lžíce medu
iZdroj fotografie: Unsplash

Příprava:

Všechny ingredience smíchejte v míse a po použití krém uložte do chladničky.

Použití:

Naneste krém na postižené místo. Přikryjte oblast hadříkem a nechte působit 1-1,5 hodiny. Nejlepší však je nanést krém před spaním a nechat jej působit přes noc. Opakujte po dobu 4-5 dnů. Účinky pocítíte již po prvním ošetření.

Další možnosti domácí léčby

Pokud vám některé ingredience chybí a hledáte okamžitou úlevu, můžete vyzkoušet i následující tipy:

Masáž olivovým olejem 

Při bolestech kloubů může na dlouhou dobu ulevit i obyčejný olivový olej. Dvakrát denně masírujte bolestivou oblast za studena lisovaným olivovým olejem. Používání za studena lisovaného oleje zajišťuje, že se jeho léčivé vlastnosti neztratí. Olivový olej můžete užívat i perorálně. Pouhé 1,5 polévkové lžíce oleje má údajně stejný účinek jako 200 mg ibuprofenu. 

Zázvorový extrakt

Zázvor má protizánětlivé účinky a pomáhá omezovat chemické látky způsobující bolest. Zázvor použijte k přípravě horkého obkladu proti bolesti kloubů. Přidejte půl šálku čerstvého nastrouhaného zázvoru do 2 šálků vody a přiveďte ji k varu. Nechte vařit 5 minut a odstavte. Do této směsi vložte žínku a nechte ji 15 minut namáčet. Žínku poté dobře vyždímejte a rozprostřete na bolestivá místa a nechte ji tam, dokud nevychladne.

Namáčení v epsomské soli

Namočte si bolavé klouby do epsomské soli. Síran hořečnatý obsažený v epsomské soli se vstřebává kůží a pomáhá zmírnit zánět. Přidejte půl šálku soli do misky s teplou vodou a namočte do ní bolavé klouby na 15 minut. Pokud vás bolí více kloubů, je skvělým nápadem přidat dva šálky soli do vany.

Okořeňte si život

Koření, jako je kajenský pepř, zázvor a kurkuma, obsahuje sloučeniny, které snižují otoky a blokují chemické látky v mozku, které přenášejí signály bolesti. Stačí přidat do rizota lžičku kari a mělo by se vám ulevit.

Sluneční paprsky

Dostatek vitaminu D pomáhá při zmírňování bolesti u osob s revmatoidní artritidou. K syntéze potřebného množství vitaminu D stačí pouhá patnáctiminutová procházka na slunci. V zimních měsících můžete využít doplňků stravy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Přidejte omega 3 mastné kyseliny

Strava má na zvládání bolesti velký vliv. Mastné kyseliny omega 3 snižují zánět a podílejí se na regulaci imunitního systému. Semínka jako len a chia nebo ořechy jsou dobrým zdrojem omega 3. Stačí je přidat do salátů nebo koktejlů. 

Zde je rychlý recept na salát plný omega 3: Nakrájejte několik rajčat, vlašské ořechy, papriku a lístky bazalky. Přidejte zálivku připravenou z 1 lžičky olivového oleje, moučkového cukru, citronové šťávy a soli podle chuti. Vše dobře promíchejte a podávejte se sezamovými semínky. 

Zelený čaj

Zelený čaj je plný antioxidantů a je známo, že je velmi účinný v boji proti bolesti – zejména způsobené artritidou. Pití 3-4 šálků zeleného čaje denně by mělo přinést dobré výsledky v boji proti bolesti.

Hubnutí

Věděli jste, že každé kilo tělesné hmotnosti se rovná 3 kg zvýšené zátěže na kolena a 6 kg zvýšeného tlaku na kyčelní kloub? Snížení hmotnosti může pomoci tento tlak zmírnit.

Co pomáhá při bolesti kloubů vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články