Babský všelék zamává se zápalem plic. Od horečky, kašle a zimnice uleví do 48 hodin

Je důležité si uvědomit, že zápal plic je vážný stav, který doma sami nevyléčíte. To ovšem neznamená, že si nemůžete aspoň trochu pomoci, abyste se cítili lépe.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zápal plic se může u člověka vyskytnou z různých důvodů. Často se vyvíjí v důsledku jiného onemocnění nebo infekce, jako je například chřipka nebo covid-19. Mezi nejčastější příznaky zápalu plic patří kašel, dušnost, bolest na hrudi, horečka a zimnice. A právě tyto příznaky můžete doma sami zmírnit.

Jak zlepšit stav vašeho kašle?

Čaj z máty peprné, eukalyptu a pískavice

Obecně se ví, že čaje jsou na bolest v krku jako stvořené, ale vůbec ty nejlepší jsou připravené z bylinek. Bylinky, včetně máty peprné a eukalyptu, mají uklidňující účinek na hrdlo při infekci horních cest dýchacích. Bylinky mohou pomoci zničit hlen a zmírňují bolest.

iZdroj fotografie: Freepik

Kloktání se slanou vodou

Hlen v krku vyvolává ještě větší podráždění a bolest. Pokud je chcete zmírnit, je dobré vzít si teplou vodu, smíchat ji se solí a vykloktat si. To odstraní hlen a zárodky tvořící se v krku, což vám rozhodně poskytne úlevu.

Pokud máte mírnou dušnost, vyzkoušejte toto

Kofein vás nejen probere

Pití malého množství kofeinu může pomoci k otevření dýchacích cest v plicích. Stačit vám bude jen jeden šálek kávy, popřípadě černého či zeleného čaje. Díky tomu se vám bude lépe dýchat.

iZdroj fotografie: Freepik

Odpočinek je důležitý vždy

I zdravý člověk by měl mít dostatečný čas na odpočinek, což znamená, že u nemocných to platí dvojnásobně. Je totiž nezbytný pro opravu buněk v těle, a zvláště prospěšný je pro dušnost.

Bolest na hrudi se dá také zmírnit

Vyzkoušejte zázvorový nebo kurkumový čaj

Zejména dlouhodobý kašel začne postupně způsobovat bolest na hrudi. Pitím teplého čaje z čerstvého zázvoru nebo kořene kurkumy můžete tuto bolest efektivně snížit, jelikož kořeny obou těchto rostlin mají pro tělo přirozený protizánětlivý účinek dostavující se do 48 hodin.

iZdroj fotografie: Freepik

Mírnou horečku zvládnete i sami

Dostatečná hydratace je základ

Když má člověk horečku, je nutné mít velký příjem tekutin, aby nedocházelo k dehydrataci, která by celý stav zhoršila. Pití chladných nápojů nebo konzumace domácí zmrzliny pomůže tělo nejen hydratovat, ale taky jej zchladit.

Čaj z „pískavice řecké seno“

Čaj ze semen pískavice vám pomůže k většímu pocení. Automaticky tak snižuje teplotu člověka a pomůže i s horečkou.

Volně prodejné léky proti bolesti

Některé léky, které běžně seženete v lékárně bez předpisu, jako je třeba Ibuprofen, vám pomohou ke snížení horečky. Je ovšem důležité tyto léky užít spolu s jídlem a nepřekračovat denní dávkování.

iZdroj fotografie: Freepik

Vlažná koupel nebo obklad

Namáčení těla do vlažné vody vám pomůže „vychladnout“, což přesně potřebujete. Pokud nemáte vanu, můžete využít ručníky, které namočíte do vody a budete je postupně na sebe pokládat. Jakmile se zahřejí, znovu je namočte, vyždímejte a přiložte.

Zimnice většinou nastává po horečce

iZdroj fotografie: Freepik

Pijte jakékoliv teplé nápoje

To je asi to nejlepší, co proti zimnici můžete udělat. Ať už budete pít obyčejnou teplou vodu, bylinné čaje, nebo třeba polévku, vždy vám to pomůže alespoň trochu se zahřát. V tomto stavu byste se měli vyhýbat slazeným limonádám.

Zdroj: Medicalnewstoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy