Bolest za krkem a krční páteře? Naše babičky dobře věděly, jak po domácku dosáhnout okamžité úlevy - JakZdravě.cz

Bolest za krkem a krční páteře? Naše babičky dobře věděly, jak po domácku dosáhnout okamžité úlevy

Každý dnes sedí u počítače a ne všichni tak, jak by měli. Bolí vás krk a nevíte, co dělat? Podívejte se, jak si od bolesti pomoci doma a zdarma!

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud jako většina lidí trávíte velkou část dne sezením u počítače, jistě čas od času pociťujete bolesti krku. Než si ale naplánujete schůzku s chiropraktikem nebo masérem, použijte některé z níže uvedených domácích způsobů, které dokáží bolesti zmírnit. Kromě toho nezapomínejte trénovat správné držení těla, protože se jedná o jeden z hlavních faktorů, které k bolesti kru a zad přispívají. 
Jak se zbavit bolesti krku po domácku

Vyzkoušejte jablečný ocet. Dá se říct, že jablečný ocet je superpotravina, jelikož ukrývá mnoho benefitů sloužících našemu zdraví. Nejen že detoxikuje, ale také vám obnoví správnou funkci krku. Namočte menší hadřík do jablečného octu a nechte jej pořádně nasáknout. Poté ho přiložte na bolavou část krku a nechte působit několik hodin. Namočený hadřík ještě můžete přikrýt ručníkem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Asi nejjednodušším způsobem, který určitě znáte, je použít led. Budete potřebovat obyčejný plastový pytlík, který naplníte rozbitými kostkami ledu. Pytlík následně zabalte do polštáře a pokládejte na váš krk po dobu patnácti minut každou hodinu. 

Pokud nemáte rádi led, teplo bude pro vás tou správnou volbou. Použijte vyhřátý ručník, popřípadě láhev s horkou vodou zabalenou do ručníku. Obě dvě varianty pokládejte na krk každou hodinu, a to vždy na patnáct minut. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebo jste možná již slyšeli o koupeli obohacené epsomskou solí. V tomto případě napustíte vanu horkou vodou (musí vás to pálit) a do ní dle etikety na balení nasypete správné množství soli. Měli byste v ní setrvat okolo čtyřiceti minut. Pokud jste to ještě nezkoušeli, poraďte se raději s odborníkem, hrozí totiž i omdlení. Za to ale tato varianta pomůže na 100 procent. 

Další možností je si jednoduše si po dlouhém sedavém dni lehnout na zem. Můžete si zkusit i zameditovat nebo udělat dechové cvičení. Jistě si ale tak ulevíte od bolesti alespoň na chvíli.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jelikož váš problém s krční páteří může spočívat právě v tom, že sedíte u počítače špatně, je zapotřebí také dodržovat správné držení těla. Přiznejme si, že většina z nás nesedí tak, jak by tomu mělo být. Někteří dokonce pracují při home office z postele. V těchto případech pak bolest nepřekvapuje. Vyhledejte si, jak byste měli sedět správně, a jistě vám to pomůže s bolestí. 

Správně rozhýbaný krk může být více odolný proti bolestem. Zkuste se proto před prací patřičně protáhnout. Prohýbejte váš krk ze strany na stranu a kružte hlavou alespoň po dobu pěti minut. 

Zdroj: Wonder How To

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů