Křečové žíly nejsou konec světa, pomůžou s nimi domácí fígle našich prarodičů. Zvládne je každý v pohodlí domova bez ohledu na věk - JakZdravě.cz

Křečové žíly nejsou konec světa, pomůžou s nimi domácí fígle našich prarodičů. Zvládne je každý v pohodlí domova bez ohledu na věk

Až u 20 % dospělých se někdy objeví křečové žíly. Existuje několik léčebných postupů pro tento stav. Člověk však chce někdy vyzkoušet přírodní domácí léky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Křečové žíly jsou stav, při němž dochází k otoku a zvětšení žil. U některých lidí mohou způsobovat bolest a nepohodlí. Řada domácích metod může pomoci snížit jejich výskyt a nepříjemné pocity, které je doprovází. My si dnes ukážeme nejznámější tipy pro domácí léčbu.
Co jsou to křečové žíly

Křečové žíly vznikají, když slábnou žilní chlopně. Ty většinou zabraňují zpětnému toku krve žilami. Při jejich poškození se v nich začne hromadit krev. To způsobuje zkroucené a oteklé žíly, které jsou vidět již na první pohled.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Začněte cvičit

Pravidelné cvičení podporuje lepší krevní oběh v nohách, což pomáhá předcházet shromažďování krve v žilách. Cvičení také napomáhá snižovat krevní tlak člověka, což je další faktor, který přispívá ke vzniku tohoto onemocnění. Mezi efektivní cvičení s nízkým vlivem na dolní končetiny patří plavání, chůze, cyklistika nebo jóga.

Jezte více flavonoidů

Konzumace potravin obsahujících flavonoidy může rovněž člověku pomoci zkrotit křečové žíly. Flavonoidy zlepšují krevní oběh a snižují pravděpodobnost, že se krev bude hromadit v žilách. Pomáhají také snižovat krevní tlak v tepnách a mohou uvolňovat krevní cévy. Potraviny, které obsahují flavonoidy, jsou zelenina, citrusové plody, třešně, jablka, borůvky, kakao nebo česnek.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Masírujte svoje nohy

Jemné masírování postižených oblastí může pomoci udržet krev v žilách v pohybu. K dosažení optimálních účinků lze používat jemné masážní oleje nebo krém. Je však zásadní vyhnout se přímému tlaku na žíly, protože by mohlo dojít k poškození měkkých tkání.

Noste kompresní punčochy

Kompresní punčochy jsou k dispozici ve většině lékáren a mohou vám pomoci vyvíjet tlak na nohy. To pomáhá svalům a žilám, aby se krev pohybovala směrem k srdci. Dle studie z roku 2018 lidé, kteří po dobu jednoho týdne používali kompresní punčochy vysoké po kolena, uváděli snížení bolesti spojené s křečovými žilami.

Zdroj: Medical News

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů