Jak se zbavit milií: Malé tukové hrbolky v obličeji zničí masky z rajčat nebo medu

Milie jsou drobné hrbolky na kůži, někdy nazývané také mléčné skvrny. Často se vyskytují u dětí, ale potrápit mohou i dospělého člověka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Milie poznáte podle toho, že jsou to malé bílé hrbolky. Nejčastěji se vyskytují ve skupinách na tvářích, kolem nosu nebo očí. Doktorka Cynthia Cobb říká, že milie jsou zcela běžné u dětí, hlavně v novorozeneckém věku, u dospělých se často vyskytují po laserovém ošetření pokožky, po použití steroidních krémů, po spálení na slunci nebo v důsledku jiného podrážení kůže.

Proč vznikají milie?

Milie neboli mléčné skvrny se vytváří v případě, že pod kůží uvízne keratin. Keratin je protein, který se běžně nachází v kožních tkáních, vlasech a nehtových buňkách. Dostane-li se pod kůži, vytvoří bělavé na pohmat poměrně tvrdé hrbolky.

Je třeba se milií bát?

Mléčné skvrny nepatří k závažným problémům a nepřinášejí žádné vedlejší účinky na celkové zdraví. Pokud jste u sebe milie objevili, nemusíte propadat panice. Jedná se o čistě kosmetický problém. Právě proto, že kazí vzhled, se jich lidé mohou chtít zbavit. Patříte-li do této skupiny, nemusíte hned podstupovat zákroky estetické chirurgie. Milií se dá zbavit pomocí domácích rad.

Zbavte se milií snadno a rychle doma

Existuje mnoho domácích receptů a lidových rad, jak na mléčné skvrny. Zaměřují se hlavně na potraviny a přísady, které najdete v běžné domácnosti.

1) Pasta z ovesných vloček

Jednu lžíci rozemletých ovesných vloček smíchejte s pár kapkami vody. Vznikne vám hustá pasta. Tuto pastu používejte pro odličování, zvláštní pozornost věnujte oblastem, kde máte mléčné skvrny.

Hromada ovesných vloček iZdroj fotografie: Pixabay

2) Rozšíření pórů parou

Nejjednodušší technikou, jak se zbavit milií, je bezesporu napařování. Převařenou vodu nalijte do malé nádoby, umístěte nad ní obličej a přikryjte se ručníkem tak, aby pára šla co nejvíce na obličej. Horká pára otevře póry a pomůže jim k vyčištění. Toto můžete provádět každý den, abyste dosáhli co nejlepšího účinku.

3) Medová pleťová maska

Med patří k těm nejlepším přírodním lékům. Když každý den nanesete trochu medu na mléčné skvrny, brzy se vám jich podaří zbavit. Med, který na to použijete, by měl být přírodní z ověřeného zdroje. Nechte ho na tváři působit cca 20 minut a poté opláchněte teplou vodou.

4) Maska z rajčatové šťávy

K ošetření pomocí rajčatové šťávy budete potřebovat jedno rajče. Rozkrojte ho a šťávou z něj potírejte mléčné skvrny. Nechte působit cca 20 minut a nakonec opláchněte vlažnou vodou. Tuto proceduru opakujte dvakrát týdně.

Detailní snímek plátků rajčat iZdroj fotografie: Pixabay

5) Sladkokyselý peeling

Když provedete peeling jednou až dvakrát týdně, rozhodně neuděláte chybu. Naopak, peeling z cukru a citronové šťávy vám může pomoci rychle se zbavit milií. Smíchejte 1 lžičku cukru s kapkou citronové šťávy a masírujte si touto směsí obličej. Krouživými pohyby nanášejte na milie, masírujte několik minut a nakonec opláchněte vodou.

Potýkáte se s jiným druhem pupínků? Vyzkoušejte na ně rýžovou mouku. Účinkuje na velké množství pupínků a pomůže vám zklidnit podrážděnou pokožku.

Jaké jsou vaše zkušenosti s mléčnými skvrnami?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům