Jak přirozeně snížit tlak a vyhnout se zbytečným lékům? Klíčovou úlohu hraje pět faktorů, které mají stejný vliv jako předepisované léky

Pociťujete vyšší tlak při stresové zátěži a užíváte léky pro jeho předcházení? Můžete si pomoci i bez nich, podívejte se, jak na to!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zvýšený tlak se může objevit nejen při fyzickém zatížení, ale i při tom psychickém. Je proto potřeba se stále sledovat a snažit se jej snížit na běžné hodnoty, aby nedošlo k smrtelným důsledkům. Mnoho lidí pro předcházení těmto stavům užívá léky za nemalé peníze. Tlak však lze snížit i přirozenou cestou. Přečtěte si, jak toho dosáhnete i vy bez chemické pomoci. 

Jak přirozeně snížit tlak

Pokud máte často vysoký krevní tlak (nad 140/90 mmHg), je na čase začít problém řešit ihned. Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je vyřadit faktory přispívající k rozvoji hypertenze (onemocnění, při kterém je chronicky zvýšený tlak krve v cévním řečišti). Jejich odstraněním se tak můžete vyhnout potřebě léků nebo alespoň snížit požadované množství potřebné k jeho regulaci. Je doporučováno následující:

iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Úbytek hmotnosti, díky čemuž krevní tlak klesá o 5-20 mm Hg. 
  • Správná výživa, ta přivede pokles o 8-14 mm Hg.
  • Snížení příjmu sodíku, čímž dokážete snížit tlak o 2-8 mm Hg. 
  • Pravidelná fyzická aktivita, jenž ruku v ruce s úbytkem hmotnosti způsobí pokles o 4-9 mm Hg.
  • Snížení spotřeby alkoholu, což je nejednoduché pravidlo, které pomáhá snižovat krevní tlak o 2-4 mm Hg.

Všechna pravidla jdou ruku v ruce

Pokud spojíte těchto pět faktorů dohromady, můžete snížit krevní tlak o 20–55 mmHg. Což je naprosto totožný výsledek s tím, který lze získat při užívání chemických léků. Správná výživa by tak měla být základem, protože ovlivňuje mnoho dalších faktorů, které souvisí s hodnotami krevního tlaku. Mimo jiné je obecně velmi důležitá pro funkci organismu těla a jeho zdraví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedním ze snadných způsobů, jak snížit příjem sodíku, je jíst ovoce nebo syrovou zeleninu před každým jídlem. Můžete tak omezit konzumaci dalších nezdravých potravin, které ho obsahují velké množství, protože se budete cítit plnější. Není to dokonalý plán, ale postupem času díky tomu můžete docílit zlepšení celkové kvality života a zhubnout. Nezapomínejte však, že i když nemáte vysoký tlak, byste měli tato pravidla dodržovat a předcházet tak nepříjemnostem. 

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články