Alergická rýma bude jednou provždy minulostí. Oblíbené lidové fígle potvrzují i lékaři

Ucpaný nos dokáže být dosti nepříjemný. Často kvůli němu alergici trpí během pylové sezóny. S rýmou se však nemusíte potýkat po celý den, lze se jí zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud máte nateklý a plný nos, pravděpodobně se trpíte rýmou. Běžně vám ji pomůže vyřešit sprej na uvolnění dýchacích cest, alergici však mají postup léčby často náročnější. Potýkají se navíc s dalšími příznaky, jako je časté kýchání, zarudlé oči a pocit pálení v nosu. Zbavit se těchto potíží byste mohli i sami doma, stačí prohledat spíž nebo se projít po okolí.

Zkuste popíjet vývar z kopřiv

Jeden ze starých způsobů našich babiček zaručeně pomáhal uvolnit dýchací cesty a zbavit dotyčného zánětu či infekce. Jednalo se o přípravek z nasekaných kopřiv, jichž stačí přidat jednu polévkovou lžíci do čtvrt litru vroucí vody a vařit dalších 10 minut. Scezený nápoj následně upíjíte po malých doušcích celý den, čímž ulevíte vaší silné alergické rýmě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nezapomínejte na staré známé tipy a triky na rýmu, jako je med, česnek, zázvor nebo citron.

Místo spreje do nosu kápněte česnek

Když ještě neexistovaly přípravky na uvolnění dýchacích cest, používaly předchozí generace i tyto kapky. Lék se připravuje z pěti lžic mléka, k nimž přidáte jednu lžíci nadrobno nasekaného česneku. Stačí vše jen důkladně promíchat, nechat několik minut stát a můžete aplikovat. Dvakrát denně si dejte po 2 kapkách do každé nosní dírky na uvolnění dýchacích cest.

Inhalace zabere také dobře

Podle léčebných postupů našich babiček na ucpaný nos nejlépe funguje vdechování horké páry. Za tímto účelem je potřeba uvařit jisté množství kohoutkové vody (ideálně plný hrnec), do níž přidáváte různé složky. Nejčastěji se jednalo o výtažky z bylin, éterické oleje, eukalyptus, borovici, mátu nebo se do hrnce jen přilila troška Alpy či domácí slivovice.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Léčba probíhá tak, že na stůl položíte hrnec s horkou vodou a přidanými látkami a nakloníte se nad něj. Následně si přes hlavu přehodíte ručník tak, abyste ji měli zakrytou, hadr sahal až na stůl a bylo zde minimum prostoru pro to, aby pára z hrnce unikala zpod ručníku. Pak inhalujete páru stoupající z hrnce tak dlouho, dokud se vám neuvolní dýchací cesty.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr