Jak se zbavit bolesti kloubů jednou provždy přírodní cestou pomocí domácí masti

S postupem času naše tělo mírně slábne a většinou na to nejvíce doplácí naše klouby. Jak jim nejlépe ulevit od bolesti?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Klouby plní spojovací funkci a zároveň je díky nim možné ohýbat místo, kde se vzájemně stýkají dvě nebo více kostí. Podle výzkumu pociťuje problémy s klouby skoro jedna třetina populace v České republice a nejedná se pouze o lidi ve starším věku. Samotná lidská páteř totiž obsahuje téměř sto kloubních spojení. V celém lidském těle je jimi spojeno skoro 200 kostí. Problémových míst tedy může být opravdu spousta. Jak si nejlépe pomoci? 

Proč klouby bolí?

Příčin bolesti kloubů může být mnoho. Ozvat se mohou stará zranění, vazy, dědičné vady, infekce, porucha imunitního systému nebo například opotřebované chrupavky. Nejčastějším nezánětlivým onemocněním je artróza, která souvisí s jejich přetěžováním.

Dalším důvodem je především nadváha, při které jsou klouby nadměrně přetížené. To jde ruku v ruce s nulovým pohybem a nedostatečným příjmem potřebných živin. Bolesti zad pak může způsobit nesprávné sezení a obecně vadné držení těla. Z toho vyplývá, že tyto nepříjemnosti mohou postihnout každého. 

Jakým způsobem si pomoci? 

Pro pomoc nemusíte hned utíkat do lékárny a zkoušet různé přípravky či chemické masti, které se stejně míjí účinkem. Můžete nejprve zkusit přírodní cestu. Čerstvé masti si vyrobíte sami doma za použití vámi natrhaných bylin a koupených pomůcek. Přírodě se přece v tomto směru nemůže rovnat žádná chemie, pokud samozřejmě nejde o nevyhnutelné případy. 

Epsomská sůl, neboli síran hořečnatý, je známá především díky její schopnosti zklidňovat nervový systém, uvolňovat svalové napětí a zbavovat tělo škodlivých látek. S její pomocí můžete odstranit z tkáně přebytečnou tekutinu, čímž si ulevíte od bolesti a oteklých kolen. Nejlepší způsob aplikace je dopřát si horkou vanu, do které nasypete požadované množství podle návodu a setrváte v ní zhruba čtyřiceti minut.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kostival lékařský dokáže člověku pomoci s řadou zdravotních problémů. Je to rostlinka, která se běžně nachází na loukách a výborně působí na bolesti kloubů. Nejlépe ho využijete tak, že rostlinu nakrájíte na drobné části a přidáte je spolu s olivovým olejem do dobře uzavíratelné nádoby. Směs pak nechte dva týdny uležet na teplém místě a následně ji nanášejte přímo na postižené místo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Esenciální olej z eukalyptu dokáže nejen uvolnit vaše dýchací cesty, ale představuje i účinný přípravek proti bolesti kolen. Jeho složky mají mimo jiné i analgetické účinky. Olej dostane hluboko do kůže a bolest náležitě zmírňuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud ale chcete ty nejlepší výsledky, je možné smíchat pár kapek s mátovým a olivovým olejem. Vzniklou směsí pak potírejte bolavá místa a zhruba po 45 minutách je opláchněte čistou vodou.

Zdroj: Healtline

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus