Uvolněte ucpaný nos i bez kapek z lékárny. 5 babských fíglů spustí rýmu raz dva a ušetří nosní sliznici nebezpečné chemie

A máme tu podzim, období, kdy je nachlazení velmi běžné. Někdy prostě není možné se mu jakýmkoliv způsobem ubránit. Je však možné ulevit ucpanému nosu bez chemie.

naparovani i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ucpaný nos patří mezi ty nejnepříjemnější příznaky běžného nachlazení. V noci nemůžeme spát, přes den nelze normálně dýchat, nehledě na to, že máme zarudlý a rozbolavělý nos, na který nemůžeme pomalu ani sáhnout. Ano, mast pod nos to zcela jistí, ale co ucpaný nos? Někdo to vyřeší jednoduše, sáhne po komerčním léku a má vystaráno. Někdo takové přípravky nechce nebo je nemůže použít, proto volí jinou techniku. Máme pro vás několik rad, které vám mohou ulevit od ucpaného nosu. 

Vyzkoušejte spát na boku

Když máte rýmu a lehnete si, nahromadí se v dýchacích cestách hlen, který znemožní příjemné dýchání. Nehledě na to, že je sliznice nosu oteklá od ustavičného smrkání a kýchání. Proto bude důležité, abyste svou hlavu během noci drželi nahoře. Lehněte si alespoň na dva polštáře a nejlépe však na bok. Tímto způsobem budete mít větší šanci, že se nos uvolní a vy se během noci vysmrkáte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Horké nápoje nebo jídla

Horké nápoje nebo polévky vás sice nezbaví rýmy, ale dokáží uvolnit sliznice a rozpouštět hlen, který následně lépe vysmrkáte. Uvařte si heřmánkový protizánětlivý čaj, nechte jej mírně vychladit a přidejte do něj plátek citronu a lžičku medu. Také česneková nebo kuřecí polévka je skvělá, ty dokonce urychlují zotavení. Po horkém nápoji nebo jídle se jednoznačně budete cítit skvěle.

iZdroj fotografie: Freepik

Obklad na ucpané dutiny

Teplý obklad funguje tak, že snižuje otoky v dutinách a zprůchodňuje ucpané dýchací cesty. Stačí, když si vezmete čistou bavlněnou látku, klidně i utěrku a namočíte ji do teplé vody, pokud vám tkanina vychladne, mokrou ji strčte na pár vteřin do mikrovlnky, ohřeje se. Položte si ji na horní část nosu a spodní část čela. Bude se vám lépe dýchat.

Zvlhčovač vzduchu je dobrým pomocníkem

Pokud máte doma horko a sucho, pro ucpaný nos to není nic blahodárného. Nehledě na to, že nás po pár hodinách začne šíleně bolet hlava. Vyzkoušejte zvlhčovače vzduchu, které uvolní sliznice a bude se vám lépe dýchat. Nakapte do něj kvalitní éterický olej, například eukalyptus, rýmovník mátu a jiné a zapněte jej na noc, ale i ve dne. Doporučujeme, abyste zvlhčovač pravidelně čistili, může začít plesnivět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte sílu kořeněných jídel

Jsme si jistí, že pokud jste někdy snědli něco pikantního, jistě jste si všimli, že vám náhle začalo téct z nosu a očí. Takže pokud máte rýmu, dejte si pořádně pikantní jídlo. Chilli, feferonky, ale i česnek se jeví jako nejlepší bojovníci proti ucpanému nosu. Také obsahují protizánětlivé sloučeniny, které nám pomohou se z rýmy dostat mnohem rychleji.

Jaké prostředky na ucpaný nos používáte vy?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články