Japonská vodní terapie slibuje ztrátu kilogramů bez návštěvy posilovny, navíc zklidňuje trávicí systém a odbourává stres

Japonská vodní terapie je klíčem k hubnutí a udržení zdraví. Je-li vykonávána důsledně, může vám pomoci v boji proti různým zdravotním problémům.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Voda je jedním ze základních prvků potřebných pro přežití a zdraví člověka. Jak připomíná internistka Nancy Carteron, M.D., obecně se doporučuje vypít alespoň 2 litry vody denně, ideálně i více. Lidé v Japonsku berou tuto radu zcela vážně a praktikují určitý druh vodní terapie, která je známá tím, že pomáhá při hubnutí a udržování kondice. I takto jednoduchá věc, pokud je prováděna metodicky a důsledně, může pomoci v boji proti různým zdravotním problémům. 

Co je to japonská vodní terapie

Většina onemocnění začíná u nezdravých střev. Japonská vodní terapie pomáhá při čištění žaludku a posilování trávicího systému. Japonská tradiční medicína doporučuje pít vodu hned ráno po probuzení. Pití vody v časných ranních hodinách prý nejen podporuje hubnutí tím, že zklidňuje trávicí systém, ale může také pomoci při léčbě různých zdravotních problémů.

Základy japonské vodní terapie

Japonská vodní teorie tvrdí, že léčí nemoci a zajistí vám fit a zdravý život. Zde je pět věcí, které je potřeba udělat:

iZdroj fotografie: Pexels
  1. Jakmile se ráno probudíte, vypijte nalačno čtyři až šest sklenic vody o objemu 160-200 mililitrů. Voda by měla mít ideálně pokojovou teplotu. Můžete do ní také vymačkat trochu čerstvé citronové šťávy.
  2. Po vypití vody si vyčistěte zuby. Nejméně 45 minut nic nejezte ani nepijte, poté můžete pokračovat v každodenních činnostech.
  3. Po každém denním jídle alespoň dvě hodiny nic nejezte ani nepijte.
  4. Starší lidé, ti, kteří trpí nějakým vážným zdravotním problémem, nebo i ti, kteří s léčbou teprve začínají, by měli pít nejprve jednu sklenici vody denně a postupně počet sklenic zvyšovat.
  5. Pokud nejste schopni vypít všechny čtyři sklenice vody najednou, počkejte mezi jednotlivými sklenicemi několik minut, aby si váš žaludek odpočinul.

Další doporučení

Pitím vody však japonská terapie nekončí. Pro celkovou podporu zdraví je vhodné dodržovat i následující doporučení:

  • Každý den si dopřejte alespoň hodinovou procházku. To vám pomůže zrychlit metabolismus.
  • Každý večer před spaním si alespoň 4-5krát kloktejte teplou vodu smíchanou se solí.
  • Vyhýbejte se jídlu a pití ve stoje a ve spěchu, protože to brzdí proces trávení.
  • Před polknutím jídlo pořádně rozžvýkejte, protože to pomáhá lepšímu trávení potravy.

Výhody japonské vodní terapie

Japonská vodní terapie pomáhá odbourávat stres, podporuje hubnutí a zajišťuje silný trávicí systém. Především vás udrží v dobré náladě po celý den. Pití dostatečného množství vody během dne zrychluje metabolismus. Odborníci na ájurvédu také doporučují pít vodu hned ráno, protože hraje klíčovou roli při posilování celkového zdraví.

Voda pomáhá i zvenčí

Voda vám však může pomoci i jinak, než že ji jen budete pít. Voda se používá i při léčebných procedurách a fyzioterapii (vodoléčba), plavání je obecně bráno jako jedno z nejlepších druhů cvičení pro celé tělo. Cvičení ve vodě (aquaerobik) se doporučuje těhotným ženám a obézním osobám, kterým by jiné druhy cvičení mohly dělat potíže. 

A dle dostupných studií zmírňuje hydroterapie příznaky revmatické artritidy, jako je bolest a citlivost kloubů, přičemž zároveň uvolňuje napětí a zlepšuje náladu. Pokud tedy chcete své zdraví ještě více posílit, začněte kromě pití většího množství vody chodit pravidelně plavat nebo se zapište na lekce aquaerobiku.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zvýšením příjmu vody?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články